Čkyně – Stachy 4:0 (2:0). Branky: 12. Gerold, 38. M. Kuneš, 52. Vojta, 82. M. Miklas.

Od začátku utkání potvrzovali domácí roli favorita. Stašští se soustředili převážně na obranu, ale i ta měla plno okýnek. Několik šancí domácí spálili, až ve 12. minutě otevřel hlavou skóre Gerold. Druhý gól dal M. Kuneš, když využil chyby v hostující rozehrávce a postupoval sám na gólmana. I ve druhém poločase pokračoval tlak domácího celku, který korunoval bombou do sítě Vojta. Pak přišla šance hostů, ale ránu Šípa Miklas vyrazil. To byla jediná šance Stach, pak již opět přišly ty na straně domácích a jednu z nich mazácky proměnil dorostenec M. Miklas přesnou technickou střelou na zadní tyč.

„Po zápase ve Volyni jsem říkal že musíme o trošku zlepšit herní projev, to jsme splnili a dneska zaslouženě vyhráli. Kromě desetiminutové pasáže ve druhém poločase vše šlapalo, jak mělo, hráče ze Stach jsme prakticky k ničemu nepustili a aktivní hrou je nutili k chybám. Zápas mohl skončit i větším rozdílem, ale další šance jsme neproměnili a po čtvrté brance už se zápas dohrával jen z povinnosti. Za týden jedeme do Strunkovic, kde budeme chtít na tento výkon navázat,“ shrnul utkání Patrik Krull, vedoucí Čkyně.

Lhenice – Zdíkov 3:0 (2:0). 37. a 66. Mahák, 29. P. Prenner.

Hned ve 2. min. Prenner vystřelil na branku, jeho střelu Carda pouze vyrazil, ale dorážku Balica mezi tyče neusměrnil. Ve 4. min., po chybě ve lhenické rozehrávce, hosté odpověděli přesným střeleckým zakončením, které výtečně vytěsnil Dvořák na roh. V 10. min. po rohovém kopu vyslal Balica střelu na Cardu, co jen těsně minula jeho svatyni. Chvíli poté našel Dvořák dlouhým výkopem Ilieva, jeho střelecký pokus po uvolnění skončil nad břevnem Cardovy branky. Pak již gólově udeřilo. Běžela 29. minuta, kdy Trojan poslal centr do zdíkovské šestnáctky, k míči se dostal Prenner, naznačil střelu, na kterou gólman Carda zareagoval, následně jej přehodil a poslal Lhenické do vedení (1:0). Ti za chvíli mohli vedení navýšit vypáleným Mahákovým projektilem, gólman Carda byl ale bravurním zákrokem proti.

Otřepané nedáš – dostaneš mohlo ve 34. min. nabýt opět platnosti, neboť po lhenické ztrátě balónu při rozehrávce se Zdíkovští dostali do vyložené gólové šance, kterou naštěstí pro domácí nepřesnou střelou promarnili. Poté se na půli dopustil chyby také hostující tým a po získaném míči Beranem ji zpoza šestnáctky ztrestal dělovkou k tyči Mahák a Lheničtí tak soupeři utekli o dvě branky (2:0). Takový stav byl i při poločasové otáčce, i když před ní měli Zdíkovští další gólovku, kterou opět zlikvidoval Dvořák. Ve druhém poločase se Zdíkovští sice více otevřenou hrou snažili o kontaktní gól, ale domácí tým jim to pozornou defenzivou nedovoloval. Rozhodující moment přinesla 66. minuta.

Po vybojovaném balónu Beranem to byl Mahák, co druhou svou přesnou trefou, tentokrát z dobrých 20 metrů, pečetil lhenické vedení na 3:0. Hráči hostujícího týmu sníženou koncentrací po třetí obdržené brance dopustili v 70. min. lhenické přečíslení v úniku tří na jednoho, zastavené jen za cenu faulu na Berana a žluté karty. V blížícím se závěru utkání se nejprve blýskl dalším výborným zákrokem domácí gólman Dvořák, aby následně samostatnému ataku střídajícího lhenického Starého dal v šestnáctce stop až faul, kupodivu za mlčící píšťalky. (bb)

Strunkovice – Vacov B 2:0 (2:0). 18. L. Klein (PK), 44. Němeček.

Domácí celek posílený o několik bývalých hráčů Volyně, tentokrát na domácím hřišti zabral a má na kontě první výhru sezony. Strunkovičtí měli celkově optickou převahu, ze které si vytvořili i dobré brankové šance. Vše důležité se nakonec událo již v prvním poločase. Na konci první dvacetiminutovky měli domácí výhodu pokutového kopu, který proměnil tradiční exekutor Klein. V závěru poločasu potvrdil své střelecké přednosti Jiří Němeček. Soupeř se sice snažil stav alespoň zkorigovat, ale nebylo mu tentokrát přáno. Strunkovičtí příště hostí suverénní hráče Čkyně, kteří je pořádně prověří. Vacov hostí také zatím stoprocentního soupeře, a to Netolice.

Lažiště – Netolice 1:2 (1:1). 14. Bízek – 31. Vlášek, 80. Urban.

Již minulé kolo naznačilo, že domácím do výkonnosti z minulého ročníku něco chybí. Tentokrát se to jen potvrdilo. „Málo se trénuje a po hodině hry jsme odešli fyzicky. Šli jsme do vedení, ale soupeř dokázal do poločasu vyrovnat. Pak jsme pomalu odcházeli a deset minut před koncem daly Netolice druhý gól. Jasně se v začátku sezony ukazuje, jak nám chybí Sedláček, který je na dovolené. Zápas celkově to nebyl nic moc. Asi by mu slušela remíza, ale bohužel, soupeř byl šťastnější,“ komentoval utkání Petr Hodina, předseda lažišťského fotbalu.
Vlachovo Březí – Chelčice 1:1 (0:1). 61. Kravčenko – 43. Šácha.

Fotbalisté Vlachova Březí byli v minulé sezoně remizovým králem a nový soutěžní ročník rozjeli v podobném stylu – dva zápasy, dvě remízy. Z domácích zápasů jsou však remízy málo. Ve vyrovnaném zápase tentokrát museli Vlachovobřezští soupeře dohánět. Ten šel do vedení tradičně Šáchou, na domácí straně ve druhém poločase vyrovnával Kravčenko. O důležité body pojede nyní Vlachovo Březí bojovat do Dřítně.