Slezané vyrazili do Č. Budějovic už ve čtvrtek dopoledne a odpolední trénink absolvovali v Plané u Č. Budějovic. „Náš soupeř spadl z první ligy, my však do zápasu nejdeme v žádném případě jako nějací otloukánci, na hřišti favorita chceme uspět," zdůraznil před cestou do jihočeské metropole trenér SFC Opava Jan Baránek.

A Opava opravdu začala aktivně a už ve 2. minutě zahrával po Hálově faulu Kuzmanovič přímý kop pět metrů před vápnem, trefil ale jen zeď domácích hráčů.

Jihočeši poprvé zahrozili až v 11. minutě, málem ale z toho byl gól, když po Peškově centru z levé strany nastřelil Jurdík hlavou břevno Vaškovy svatyně.

Domácí pak sice měli mírnou převahu, nicméně do slibné příležitosti se v závěru první půlhodiny dostali hosté: ránu Schaffartzika z vápna Řezáč zblokoval, míč se ale snesl na nohu volného Kuzmanoviče, ten ale zblízka vystřelil slabě a nepřesně. Na druhé straně těsně před půli po Hálově centru hlavičkoval Linhart, i jemu ale chyběla patřičná razance i větší přesnost.

Do druhé půle naskočili lépe hosté, kteří si z brejkových situací vytvořili v začátku poločasu dvě velké šance. Při té první střelu Čelustky vykopl Křížek a pak Kuzmanoviče při jeho úniku odblokoval křižující stoper Hric. Jenže na třetí pokus se Opava dočkala v 64. minutě Schaffartzik svůj brejk zakončil precisně a za pomoci tyčky překonal bezmocného Křížka – 0:1.

Domácí ve snaze vyrovnat pak sice jakýsi tlak vyvinuli, a v hodině dvanácté se Kalodovi hlavou po dlouhém autovém vhazování Paseckého podařilo vyrovnat – 1:1.

„Hráli jsme ustrašeně, zbytečně nervózně, jedinou šanci z naší strany bylo břevno. Začali jsme hrát až v posledních deseti minutách, a to je málo," hněval se trenér Dynama František Cipro. „Jsme trochu zklamáni. Měli jsme více šancí než domácí, mohli jsme vyhrát. Bod je ale pro nás úspěch," shrnul opavský kouč Jan Baránek.

Dynamo ČB - Opava 1:1 (0:0)


Branky: 64. Schaffartzik – 87. Kalod. ŽK: Karafiát, Hric – Mrázek. Diváci: 1561.Rozhodčí: Královec – Černý, Kožár.

Dynamo: Křížek – Řezáč, Hric, Karafiát, Novák – Pešek (68. Wermke), Hála, Šimák, Funda (67. Kalod) – Jurdík (82. Pasecký), Linhart.

Opava: Vašek – Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelustka – Jurečka (90. Svatonský), Metelka, Janetzký, Schaffartzik – Jursa (88. Grussmann), Kuzmanovič (83. Mrázek).