Prachatice – Jankov 0:3 (0:2). Do domácí sestavy se již vrátil Kamil Tobiáš a před zápasem to vypadalo, že by mohl Tatran konečně zabrat. Realita však byla trochu jiná. Začátek sice Tatranu patřil, ale pak přišlo zranění právě Kamila Tobiáše, inkasovaný gól a vše najednou bylo složité. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Bylo třeba soupeře dostat pod tlak a pokusit se co nejdříve dát gól. Začátek zápasu nám sice patřil, ale vyložená gólovka z toho nebyla. Pak přišla 12. minuta a při souboji před brankou Jankova se zranil Kamil Tobiáš. Kotník mu ihned zmodral a nemohl se na něj vůbec postavit. Je jasné, že je do konce podzimu mimo hru. Hned nato jsme kopali trestňák, ten soupeř odvrátil, z brejku nás přečíslil a nadvakrát Boček prostřelil Jindru Dvořáka. O deset minut později přišla podobná situace, zaváhala celá naše obrana a zcela volný Boček přidal druhou branku Jankova," komentoval první poločas prachatický lodivod Josef Veselý a pokračoval: „Po přestávce si soupeř v klidu své vedení hlídal. Navíc po dvaceti minutách přidal třetí branku a bylo hotovo. Navíc ještě Jindra Dvořák chytil penaltu. Vše jsme hostům ještě ulehčili tím, že se čtvrt hodiny před koncem nechal naprosto zbytečně vyloučit Petr Hovorka. Dostal přímou červenou kartu a je jasné, že i on nám bude do konce podzimní části chybět."

Prachatičtí jsou tedy po třináctém kole v tabulce poslední a v příštím kole je čeká soupeř nad jiné silný. Jedou do Dražic, které ještě v soutěži neztratily ani jeden bod. „Když vidím tabulku a před sebou cestu do Dražic v kontextu toho, že budeme bez Tobiáše a Hovorky, tak je to přímo frustrující pocit," komentoval situaci Josef Veselý.

Lažiště – Dražice 0:3 (0:2). Již dopředu bylo jasné, že to nebude proti lídrovi soutěže ani trochu jednoduché. Domácí hrají o každý bodík, soupeř si již s velkým náskokem na čele tabulky soutěž užívá. Psychická výhoda hostů tedy byla jednoznačná a vše umocnil hned začátek utkání. Po nedorozumění v domácí obraně kopali hosté roh, ze kterého vytěžili Novotným vedoucí branku. Domácí mohli ještě v první desetiminutovce na tuto branku odpovědět, hlavička Hrbka však skončila nad břevnem dražické branky. Po půl hodině se podařilo hostům podruhé skórovat, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Brzy nato však domácí nezachytili kolmici na Fialu, který věděl, jak si se šancí poradit a podél gólmana přidal druhou branku hostujícího týmu. V závěru poločasu měli domácí šanci v podání Šípa, ale jeho nájezd neměl brankové zakončení. Ještě na začátku druhého poločasu mohl jiskérku naděje pro domácí fotbalisty vykřesat Hrbek. Šel sám na gólmana, ale ten mu šanci zlikvidoval. Dražice nakonec pečetily své vítězství v 66. minutě. Po trestném kopu přidal jejich třetí branku hlavou Petr Janouch. Zbytek zápasu se prakticky jen dohrával a hosté si v klidu hájili svůj dostatečný náskok. Pro domácí to byla docela krutá porážka, ale rozdíl mezi týmy byl především v proměňování šancí. Produktivita byla na straně hostů jasně lepší.

Lažišťští tak zůstávají po třináctém kole na dvanáctém místě tabulky s minimálním náskokem na mužstva pod sebou. V dalším kole zamíří Lažišťští k utkání do Třeboně, která je v klidném středu tabulky a především na domácím hřišti body zbytečně neztrácí.