Písek B – Lažiště 5:2 (0:1)

Hosté budou chtít na tento zápas asi rychle zapomenout. Vedli již o dvě branky, ale domácím stačila chvilka, aby vše otočili ve svůj prospěch.

„Až do stavu 2:0 v náš prospěch jsme hráli dobře. Domácí sice byli aktivnější, ale my pozorně bránili a snažili se využít každé příležitosti k protiútoku. To se nám dařilo a v prvním poločase jsme se dostali do vedení brankou Lukáše Kubáta. V úvodu druhého poločasu jsme kopali penaltu, tu proměnil Jirka Tesárek a vše vypadalo až příliš dobře," přiblížil momenty, které dostaly hosty do dvoubrankového vedení, šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Pak však přišlo něco zcela neočekávaného. Během osmi minut domácí brankami Šteiera, Zahrádky a Krejčího otočili na 3:2 ve svůj prospěch. Lažišťští již na tento obrat nedokázali odpovědět a inkasovali další dvě branky  od Zahrádky a Čadka. „Po naší druhé brance jakoby najednou přišlo uspokojení, hráči si snad mysleli, že se nemůže nic stát a neskutečně polevili. To však proti takovému soupeři není možné a ten nás dokonale ztrestal. Za osm minut jsme inkasovali tři branky a bylo po nás," komentoval černé chvilky na píseckém hřišti Václav Princ a pokračoval: „Měli jsme velkou radost ze druhého gólu, ale zpětně si člověk říká, jestli by nebylo lepší ho nedat. Koncentrace hráčů, která do té doby byla výborná, by asi neopadla a mohlo to dopadnout jinak. Ale nad tím již nyní nemá smysl přemýšlet. Kdyby byl soupeř jasně lepší po celé utkání, tak si člověk řekne, že se nedá nic dělat, že to bylo jasné, takto však vysoká porážka mrzí. Jak jsme polevili, tak už jsme se nedokázali nastartovat."

Ze hřiště lídra si tedy Lažišťští odvezli vysokou porážku, ta však naštěstí v tabulce neznamená žádné problémy. „Je třeba, aby si z toho kluci vzali ponaučení. V tabulce se nic hrozného nestalo, jsme v klidném středu, ale samozřejmě chceme vždycky bodovat. Nyní se již musíme soustředit na domácí utkání s Hlubokou nad Vltavou. Doufám, že nám hřiště vyschne a bude se moci hrát na kvalitnější přírodní trávě," hledí k dalšímu utkání Václav Princ.

„Utkání se mi nehodnotí vůbec dobře, protože jsem velmi zklamán. Přijeli jsme do Písku s cílem urvat nějaký bod a téměř šedesát minut jsme sahali po všech třech. Pak jsme hrubými individuálními chybami nechali soupeře vyrovnat a následující desetiminutovku ještě nyní nechápu. Úplně se nám rozpadla organizace hry a tak kvalitní soupeř toho dokázal dokonale využít a řádně nás ztrestal. Musíme si tento výpadek v týdnu vyříkat a důkladně se připravit na další zápas," komentoval duel po utkání lažišťský trenér Vladan Pokorný.

Sestava Lažiště: Vlk – Macek, Ketzer, Zelenka, Albert (77. Kučera) – Kováč, Král, Kubát (65. Švec), Brzobohatý – Hrbek, Tesárek (81. Kotrch). Trenér Vladan Pokorný.