Zápas šesté nejvyšší soutěže mezi Scarborough a Darlingtonem měl výkop v jednu hodinu odpoledne, ovšem skončil až krátce před čtvrtou hodinou. Na vině bylo osmatřicetiminutové přerušení, které způsobili fanoušci v hledišti.

Ne, tentokrát za tím nehledejte zakázanou pyrotechniku či nepokoje na tribunách. Důvod je však neméně závažný.

Brankář Sparty Tomáš Koubek
Sparta reaguje na výroky Koubka s Váchou. Budou trénovat se ženami

Vysvětlení lze najít například na sociálních sítích Scarborough. „Během prvního poločasu zápasu ve Scarborough byla asistentka vystavena údajným mizogynním poznámkách od jednoho, nebo dvou fanoušků Darlingtonu,“ píše se na klubové stránce.

Čelem se ale k problému, v němž hrály roli sexistické urážky, postavili i v klubu soupeře.  V prohlášení stojí, že Darlington FC takové jednání bezvýhradně odsuzuje a vyzývá fanoušky, pokud byli svědky incidentu a mohou pomoci identifikovat viníky, ať se obrátí na klub.

Přesto se mač dohrál. Po osmatřiceti minutách neplánované přestávky se oba týmy vrátily na hřiště a do té doby nabytý pohodlný náskok 3:0 ve prospěch Scarborough zvládli domácí ještě o dvě branky navýšit. Hosté už stačili jen dvěma brankami korigovat.

Výsledek ale nebyl tolik podstatný. Anglie řeší, jak v těchto případech postupovat… Není to totiž poprvé, co v kolébce fotbalu řeší podobný skandál.

Lucie Ratajová po boku rozhodčího Pavla Královce po zápase Zbrojovky se Spartou
Trest pro Ratajovou: Za neodmávaný ofsajd v Brně stop na 4 zápasy

Letos v srpnu k něčemu podobnému došlo dokonce v League One, tedy třetí anglické lize. Terčem tenkrát byla hlavní sudí zápasu Peterborough – Lincoln (4:0) Rebecca Welchová. A jak je vidět, nebyla poslední.