„Oproti minulé reprepauze jsme měli v těchto dvou týdnech malou změnu v tom, že jsme hráli pohár na Dukle,“ zmínil asistent trenéra Dynama Jiří Kohout postup do osmifinále Mol Cupu. „Proti Dukle dostali příležitosti také hráči, kteří v lize nebyli tolik vytížení. Sice jsme v první půli dostali gól, dokázali jsme to však po půli otočit a postoupit, takže spokojenost,“ vyzdvihl Horejšův asistent a dodal, že na víkend mužstvo dostalo zasloužené volno, čehož hráči využili k odpočinku a načerpání nových sil.

„Zdravotní potíže měl jen Patrik Čavoš, navíc měl i čtyři žluté karty, které si ale odstál proti Pardubicím. Do Jablonce tudíž už opět bude k dispozici,“ sdělil Kohout, dle něhož by tým měl na sever Čech jet v plné síle.V minulém vzájemném zápase obou mužstev Jablonec vyhrál v Č. Budějovicích letos na jaře 2:0, když oba góly dal kanonýr Doležal.

„Jablonec patří dlouhodobě v lize mezi nejlepší,“ připomněl Kohout, že v minulé sezoně Jablonec skončil v lize hned za Slavií a Spartou na třetí příčce a vybojoval si tak účast v Konferenční lize.„Jablonec má v týmu řadu kvalitních fotbalistů,“ zdůraznil Kohout, dle něhož se ale letos zatím svěřencům trenéra Petra Rady nedaří až tak, jak si v Jablonci před sezonou asi představovali. Přispěly k tomu zřejmě i některé letní odchody (mj. Chramosta, Jovovič, Hrubý a také Ivan Schranz, jenž předtím hrál i v Dynamu). Vítanou posilou naopak byl útočník Malínský, jenž přišel právě za Schranze ze Slavie).

„V lize se sice Jablonci zatím možná tolik nedaří, zato v pohárové Evropě je úspěšný. Pořád je to tým, který vzbuzuje velký respekt,“ vyzdvihl Kohout. „Čeká nás velice těžké utkání, v lize jsme ale dva důležité zápasy v řadě doma vyhráli, uspěli jsme také v poháru a tuto úspěšnou sérii bychom rádi prodloužili. Určitě se v Jablonci porveme o co nejlepší výsledek,“ ujistil Jiří Kohout.

U JORDÁNU S LÍŠNÍ
Fotbalisté FC MAS Táborsko v neděli na „Kvapilce“ hostí od 15.30 hod. silnou Líšeň, která je v tabulce čtvrtá. Hrát se bude v rámci tradiční akce Víkend otců, jejímž cílem je přivést do ochozů co nejvíce rodin s dětí. Speciální nabídku chystá i FC MAS: „Budeme dávat u vstupu křupky s fotbalovou tématikou,“ uvedl ředitel klubu Josef Holub, dle něhož přáním je bojovat o šestou výhru v soutěži, chybět však budou vykartovaní Holiš, Boula, Tijani.

Ve III. lize FC Písek v neděli dopoledne v 10.30 hod. hraje v Plzni s béčkem Viktorie.

V divizi v sobotu hrají celky ze špičky tabulky: druhé Dynamo B s třetími Přešticemi (od 10.30 na Složišti) a čtvrté Ka᠆tovice od půl třetí s prvním Lomem. Ven míří Jindřichův Hradec (v sobotu do Klatov) a Soběslav (v neděli do Mýta).

V I. lize dorostu hraje Dynamo U19 v sobotu ve Zlíně.