„Jenže tentokráte to bude úplně jiné utkání!“ podtrhl trenér Dynama David Horejš a připomněl, že k zápasu do Uherského Hradiště jel prvoligový nováček poté, co vstoupil do ligy doma nepříjemnou porážkou 0:1 s Opavou, zatímco Slovácko předtím šokovalo vítězstvím na Letné. „Zřejmě nás hráči Slovácka podcenili, zatímco naši hráči chtěli ten předchozí neúspěch odčinit,“ konstatoval trenér Dynama.

Fotbalisté Slovácka se po nečekané porážce s ligovým nováčkem rychle otřepali a na podzim přepsali klubovou historii, když za polovinu základní části I. ligy získali pětadvacet bodů, čímž vylepšili maximum ze sezony 2000/1.

K nejlepším týmům v lize Slovácko patřilo i v posledních zápasech, takže trenérem měsíce října byl v anketě svazového webu zvolen kouč Slovácka Martin Svědík, jenž předčil v hlasování Jindřicha Trpišovského (Slavia Praha ) a Davida Horejše (Dynamo).

I Horejšovi svěřenci totiž rozjeli velkou jízdu, když vyhráli čtyři poslední zápasy za sebou a v každém z nich navíc nastříleli tři góly! Naposledy formu jihočeského nováčka I. ligy odnesly Teplice, které Dynamu podlehly doma 1:3. „Těší nás nejen ta samotná série, ale stejně tak i výkony, které mužstvo odvádí,“ konstatoval trenér Horejš, dle něhož je znát, že hráči si po vítězných utkáních více věří. „Rádi bychom body z Teplic potvrdili také doma proti Slovácku,“ dodal.

V Teplicích hosté odehráli zápas bez jediné žluté karty i bez zranění, takže k velkým změnám v úspěšné sestavě asi nedojde. „Vrací se David Ledecký, jenž v Teplicích pro žluté karty stál. Měli bychom tudíž být proti Slovácku v plné síle,“ vyzdvihl trenér Dynama. Ten tudíž ale možná bude mít zamotanou hlavu, jak tým nejlíp sestavit. Třeba Ivan Schranz, jenž v Teplicích na hrotu zaskočil za Ledeckého, tam odehrál hodně vydařený zápas. „To jsou ale příjemné starosti,“ pousmál se Horejš. „My jsme věděli, že Teplice hrají v tříobráncovém systému, proto jsme na ofsajdové linii nahoře vsadili na rychlé hráče. Jak to postavíme proti Slovácku, o tom se ještě poradíme,“ podotkl.

Slovácko v minulém zápase v Praze, kde hrálo s Bohemians bez branek, nastoupilo do utkání bez zraněného záložníka Petržely, místo něhož hrál Kalabiška. Do základní sestavy se naopak vrátili zkušení Kadlec, Divíšek a Daníček, kteří předtím proti Opavě měli stop kvůli kartám. V Ďolíčku si fotbalisté Slovácka žádnou vyloženou šanci sice nevypracovali, přesto prodloužili sérii bez porážky už na šest utkání a brankář Matouš Trmal navíc vychytal třetí nulu v řadě.

„Slovácko hraje ve velké pohodě a daří se mu i venku. Dokázalo vyhrát na Spartě, tři body si přivezlo i z Plzně,“ upozornil trenér Horejš. „Viděli jsme je v Karviné, kde vyhráli 2:0, i na Bohemce a mohli jsme se přesvědčit, že nás čeká velice silný soupeř, který je skupině o titul. Mají svou hru založenu na tom, že nedostávají góly, že směrem dozadu hrají zodpovědně a velice dobře. My se ale na zápas velice těšíme a já pevně věřím, že jsme schopni navázat na předchozí naše výborné výkony. Doufám také, že přijde hodně diváků, že my jim připravíme kvalitní podívanou a že oni naše hráče svými hlasivkami podpoří. Mohu je ujistit, že jdeme do utkání s jediným cílem, a to vyhrát a potvrdit zisk těch tří cenných bodů, které jsme si přivezli z Teplic,“ uzavřel trenér David Horejš.

VE III. LIZE VENKU
Oba třetiligové týmy z jihu Čech se o víkendu představí na hřištích svých soupeřů.

Vedoucí Táborsko by v sobotu v Domažlicích (14) chtělo potvrdit výhru 6:1 s Vltavínem, kdy na hřišti dominovalo. „Hráli jsme rychle, měli jsme skvělý přechod z obrany do útoku, vyhrávali jsme osobní souboje a získávali druhé míče a ,“ liboval si trenér Miloslav Brožek.

Fotbalisty FC Písek čeká v neděli zápas v Rakovníku (14)