Po výhře se St. Pölten byl trenér David Horejš spokojen s výkonem i s výsledkem: „V naší hře byly pasáže, které snesou již hodně přísné měřítko,“ vyzdvihl a jedním dechem dodal, že i přes jasný výsledek jeho svěřenci ještě dost šancí neproměnili. „Že jsme nedali víc gólů, mě mrzí. V těch situacích bychom si měli počínat už lépe.“

Nevyužitých šancí Horejš litoval i po pátečním utkání se Salcburkem. „Zápas měl výbornou úroveň a nakonec rozhodla velká kvalita soupeře, který na rozdíl od nás dokázal své šance proměnit,“ řekl po utkání trenér Dynama pro klubový web. „I my si vypracovali velké množství šancí, ale mrzí nás, že jsme nebyli produktivní a nedokázali je proměnit,“ vraštil čelo trenér Dynama, své svěřence ale za předvedenou hru chválil: „Výkon celého týmu byl velice dobrý a dá se na něm stavět. Až na výsledek jsme byli moc spokojení.“

Těch brankových příležitostí si i proti tak kvalitnímu soupeři, jakým mnohonásobný mistr Rakouska a tradiční účastník Ligy mistrů bezesporu je, Jihočeši vytvořili opravdu dost. Jen namátkou: ve 26. minutě Mršičovu střelu vyrazil brankář Stankovič na roh, šest minut nato si domácí gólman poradil také s Mršičovým trestným kopem, v 54. min. tvrdý volej Kladrubského vyrazil Stankovič jen reflexivně a domácí gólman Kladrubského vychytal i ve stoprocentní šanci deset minut před koncem.

Pro fotbalisty Dynama zápas přitom začal šokem, když hned v úvodní minutě Koita využil chyby česobudějovické defenzivy a nedal Drobnému šanci – 1:0. „To se bohužel stává a je nutno v takových chvílích se vzájemně povzbudit. Měli jsme pak celý zápas na to, abychom to napravili,“ zareagoval pro web Dynama stoper Martin Králik, dle něhož ve zbývajícím čase se hrála vyrovnaná partie. „Myslím si, že i přes prohru jsme byli Salcburku velice nepříjemným soupeřem. Měli jsme také dost možností, abychom alespoň jednou skórovali,“ dodal Králik.

Chvála na výkon Dynama zazněla i ze strany Salcburku, dle jehož trenéra Jesse Marsche mělo páteční utkání „horký“ náboj. „Budějovice tady hrály velice dobře a intenzivně, s velkým nasazením, přijely sem si pořádně zahrát. Pro nás to byl vpravdě dobrý test,“ ocenil Marsch a dodal: „Realizovali jsme řadu taktických věcí. Byl jsem velice spokojen, je to opravdu dobrý krok v přípravě.“

Po zápase se Salcburkem se fotbalisté Dynama v sobotu vrátili domů a soustředění si pochvalovali: „Co jsme si naplánovali, to jsme odtrénovali,“ vyzdvihl asistent trenéra Jiří Kohout a podmínky pro přípravu, které v Kaprunu měli, označil za nadstandardní. „Kaprun je světoznámé alpské středisko a jak stravování a ubytování, tak podmínky pro trénink byly na vynikající úrovni,“ nešetřil superlativy. „Vyšlo nám i počasí, prostě všechno to bylo jedním slovem super,“ dodal Horejšův asistent.

K pozitivům patřilo i to, že se Dynamu vyhýbala i vážnější zranění. „Na marodce zůstává jen David Ledecký, který s námi ale na soustředění ani nejel,“ uvedl Kohout a dodal, že na poslední chvíli naopak s týmem odcestoval extrenčínský obránce Lukáš Skovajsa, jenž na jih Čech přišel z Dinama Bukurešť.

„V Kaprunu se k nám připojil také Pavel Šulc, jenž se jen o pár kilometrů přesunul ze soustředění plzeňské Viktorie,“ potvrdil Kohout návrat nadějného mladíka, jenž bude v Dynamu na hostování z Plzně i v této sezoně.

Od pondělí fotbalistům Dynama začíná předligový týdenní režim. „Už v neděli nás v premiéře nového ročníku první ligy čeká na domácím hřišti zápas s obhájcem titulu pražskou Slavií. Dobře si jsme vědomi, s jak nesmírně silným soupeřem hrajeme, dá se však říct, že srovnatelným soupeřem byl v generálce i Salcburk a v zápase s ním jsme obstáli se ctí. Takže i proti Slavii půjdeme sice s respektem, všichni se ale na zápas těšíme a věříme, že jsme schopni mistra potrápit,“ uzavřel Jiří Kohout.

Salcburk - Dynamo ČB 2:0 (1:0) - Branky: 1. Koita, 76. Daka. Salcburk: Stankovič – Kristensen, Ramalho, Wöber, Ulmer – Okafor, Mwepu, Junuzović (77. Haas), Szoboszlai – Koita, Daka (86. Ibertsberger). Dynamo: Drobný (46. Vorel) – Čolič (46. Kladrubský), Králik (82. Kopečný), Havel (64. Talovierov), Skovajsa (64. Novák) – Javorek (58. Valenta), Čavoš – Jánošík (46. Ekpai), Šulc (64. Meszároš), Mršič (82. Kousal) – Brandner (82. Bassey).