Jablonci se v dohrávce se Spartou (1:1) vykartoval stoper Zelený. „Lepí se nám na paty zranění a teď nám zase vypadne Zelený. Jsem z toho už nervózní a nemůžu spát,“ stýskal si před cestou na jih trenér Petr Rada. „Ale máme tu mladé kluky a já jim věřím,“ dodal jablonecký kouč.

Uspět však chtěli i hráči Dynama: „Nebude to lehký zápas, ale po sérii remízových utkání musíme zabrat naplno,“ burcoval asistent trenéra Jiří Kohout.

A domácí hráči do zápasu vstoupili vskutku výborně!Už v 5. minutě si Čolič narazil míč s Valentou a z ostrého úhlu protlačil míč za záda brankáře Hanuše – 1:0.

Pět minut nato si potlesk diváků vysloužil Škoda, jehož tvrdá střela zpoza vápna jen těsně minula branku hostí.Hosté prvně vážněji zahrozili na konci první dvacetiminutovky, kdy Kostka našel přetaženým centrem na zadní tyči volného Černáka, jenž ale z voleje překopl.

Ještě větší možnost však mělo jen o dvě minuty později Dynamo, když Mihálikovu tvrdou střelu Hanuš jen vyrazil před sebe, ale dobíhající Škoda pálil vedle.

Krátce před půlí si ale domácí útočník náležitě spravil chuť: Skovajsa vysunul dlouhým centrem van Burena, ten v souboji s vyběhnuvším brankářem Hanušem dal míč pod sebe a Škoda z vápna do odkryté brány zvýšil na 2:0.

Po změně stran si první šanci vypracoval Jablonec, když Silný po rohu hlavičkoval k tyči, brankář Vorel však byl pozorný.

Hosté se pak nadále snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, Jihočeši ale hráli v defenzívě velice pozorně a soupeře se snažili držet v dostatečné vzdálenosti od své branky. V 73. min. to tudíž zkusil Černák zpoza vápna a jeho tvrdá střela levou tyčku Vorlovy branky minula jen těsně. V 90. min. střídající dorostenec Hais předložil míč jako na talíři van Burenovi, jenž ale ze stoprocentní šance překopl. V nastavení v čisté šanci pálil vedle brány Mihálik, výhru 2:0 ale bez potíží uhájili.

Dynamo ČB - Jablonec 2:0 (1:0) - Branky: 5. Čolič, 43. Škoda. ŽK: Valenta, Buren. Diváci: 2854. Rozhodčí: Batík – Mokrusch, Dobrovolný. Dynamo ČB: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Valenta, Hora – van Buren (90. Tolno), Michal Škoda (69. Hais), Brandner (76. Čavoš) – Mihálik. Jablonec: Hanuš (57. Hrubý) – Štěpánek (32. Vošahlík), Martinec, Kubista, Černák – Pleštil (73. Kinčl), Považanec, Hübschman, Houska, Smejkal (73. Nykrín) – Silný.