Trenér David Horejš ani den po zápase nijak neskrýval své zklamání: „Prvních čtyřicet minut jsme hráli výborně, dali dva góly a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Jenže potom přišly zkraty jednotlivců, které nás sráží dolů,“ lomil trenér Dynama rukama. „Nevím, co víc k tomu říct. To nejsou systémové chyby, že by mužstvo špatně bránilo. Jsou to zkraty jednotlivců, které nás připravily už o hodně bodů.“

Vstup do zápasu na hřišti týmu, který v minulém domácím zápase vyhrál s pražskou Spartou 4:2, se ligovému nováčku přitom vydařil ideálně: po pohotové Provodově střele k tyči a Brandnerových výstavních nůžkách vedli Jihočeši 2:0! „My se na Boleslav pečlivě připravovali, a protože jsme chtěli chodit do rychlých kontrů a presovat domácí zadáky, udělali jsme i menší změny v sestavě,“ vysvětloval trenér Dynama konkrétně i zařazení Schranze na hrot místo Ledeckého. „Myslím, že jsme se do sestavy docela trefili. Ivan Schranz plnil, co jsme od něj chtěli. Zaměstnal obranu, napadal vysoko a spolu s Javorkem dělali soupeři v rozehře velké problémy. Navíc dobře přikryli i Matějovského. Také Brandner odváděl, co jsme od něj chtěli a navíc dal i krásný gól,“ chválil Horejš své hráče za podstatnou část prvního poločasu.

Jenže těžko nabyli, lehce pozbyli…

O dvougólový náskok, který si fotbalisté Dynama vypracovali díky dobře zvládnuté této fáze utkání, totiž na konci první půle po zaváhání brankáře Staňka a nepovedeném Kulhánkově odkopu během pár vteřin přišli. „Nestalo se nám to bohužel poprvé,“ připomněl Horejš situaci, která předcházela prvnímu gólu v zápase se Slavií, či dva laciné góly, které ligový novic dostal předtím v Příbrami. „Pokud budeme takové chyby dělat, těžko pomýšlet na lepší výsledky,“ smutně krčil budějovický kouč rameny.

Všechny čtyři góly, které Dynamo v Mladé Boleslavi dostalo, vstřelil ruský kanonýr Nikolaj Komličenko. „My mu to ale hodně ulehčili. Takové asistenty, jaké v tomto zápase měl, v Boleslavi nemá,“ s hořkostí v hlase uvedl Horejš na pozápasové tiskovce, kde v této souvislosti odpovídal i na dotaz, jaká je situace kolem možného příchodu Tomáše Sivoka. „Kdyby tu Tomáš byl, tak jsme tu vyhráli,“ zareagoval na zmíněné tiskovce.

Jenže Sivok je momentálně zraněn a Roman Polom, jenž by měl posílit defenzívu týmu, delší dobu nehrál. Navíc byl v Boleslavi vyloučen Jiří Kladrubský, a protože dostal rovnou červenou kartu, čeká ho stopka. „Musíme se s tím porvat a na nejbližší zápas se dobře připravit ,“ zdůraznil Horejš, jehož svěřenci v dalším kole hrají v neděli doma se Zlínem (16.30) a už zítra je čeká pohár v Ústí nad Orlicí.