„Na začátku sezony jsme i vzhledem k epidemii koronaviru měli při skládání týmu trošku potíže, a to hlavně směrem dopředu,“ zmínil trenér David Horejš absenci Micka Burena, Pavla Šulce či Davida Ledeckého. „Když se pak Van Buren a Pavel Šulc uzdravili, mělo mužstvo úplně jinou kvalitu. Oba hráli na Spartě po delší době a podali tam nadstandardní výkony. Jejich návrat do mužstva se pozitivně projevil i v dalších utkáních, kvalita naší hry se výrazně zvedla,“ ocenil trenér Dynama a dodal, že do herní pohody se dostali také další hráči. „Například Patrik Brandner či Karol Mészáros tu šanci, kterou dostali, chytili za pačesy,“ ocenil.

Jenže Pavel Šulc dnes zřejmě bude chybět. „Má trošku problémy se svalovým zraněním, takže si ho Plzeň, odkud je tady na hostování, stáhla na vyšetření a doléčení,“ sdělil David Horejš. „Jinak bychom měli mít všechny další hráče k dispozici,“ uvedl s tím, že do tréninku už se zapojili i David Ledecký a Lukáš Matějka. „Samozřejmě je na nich vidět ten dlouhý výpadek, který měli.“

Dynamo po výhře 4:2 na Spartě vyhrálo i s Bohemkou a naposledy i v Brně, k tomu přidalo ještě cennou bezgólovou remízu s Plzní.

S Plzní však před týdnem uspěla i Karviná, která dokázala na západě Čech nečekaně vyhrát 1:0! „Bylo cítit, že hráči Viktorky nebyli v optimální pohodě. Pořád je to ale Plzeň, která má pořád svoji kvalitu a doma je hodně dominantní,“ řekl na efotbal.cz český reprezentant do 21 let a kmenový fotbalista Kolína nad Rýnem Tomáš Ostrák, jenž je v Karviné od léta zapůjčen a patří k oporám týmu. „Máme v Karviné skvělou partu a já udělám maximum pro to, abychom byli úspěšní a co nejvíc vyhrávali,“ uvedl Ostrák před cestou do jihočeské metropole.

Své hráče za výkon v Plzni chválil také kouč Juraj Jarábek: „Tu výhru jsem si cestou nazpět vychutnával, pak už jsem ale začal přemýšlet nad dalším soupeřem, jímž budou České Budějovice. Zrovna teď jsme měli video,“ řekl pro klubový web karvinský lodivod. Budějovice už máme nakoukané a přečtené. Teď už zbývá jen se dobře připravit. Jihočeši nezačali sezonu příliš dobře, na Spartě však vyhráli a dali čtyři góly. Mají sílu v přechodové fázi a v brejkových situacích. Nebude to nic lehkého, soupeř je v laufu a daří se mu, přesto bychom i na jihu Čech rádi navázali na úspěšnou bodovou sérii venku, kterou jsme si zkazili jen v Olomouci. Bude to o tom, abychom se vyvarovali hloupých chyb,“ poznamenal Jarábek.

Kvalitu sobotního soupeře respektují i trenéři a hráči Dynama, přesto chtějí doma uspět. „Karviná má velice kvalitní mužstvo, v tabulce venkovních zápasů je třetí,“ upozornil trenér Horejš, dle něhož sílu má Karviná hlavně směrem dopředu, kde září velezkušený 35letý Michal Papadopulos. „Čeká nás velice těžký zápas, chceme se ale připravit stejně pečlivě jako na předchozí úspěšná utkání a na ně navázat. Věřím, že to zvládneme,“ uzavřel Horejš.