Karty byly před zápasem rozdány jasně: Zlín z posledních šesti zápasů uhrál jediný bod, zatímco ech Dynamo ve čtyřech zápasech v řadě neprohrálo a vytěžilo z nich osm bodů. V úvodu utkání také byli černobílí lepším a aktivnějším mužstvem a už ve 2. minutě připravil Mršič dobrou šanci pro Mihálika, před nímž stačil míč až v poslední chvíli ukopnout brankář Rakovan.

Jenže postupem času Zlín hru vyrovnal a Čanturišvili dvakrát zahrozil: v 9. min. jeho střelu brankář Vorel zpod břevna vyškrábl na roh, dvě minuty nato ho u tyče připravil o míč ve skluzu Sladký.

Domácí v této fázi utkání měli více ze hry, velkou šanci ale měl hostující van Buren, jehož sólový únik ale zlikvidoval gólman Rakovan.

Poté opět domácí získali převahu a ve 27. min. po přímém kopu Condé hlavou zamířil přesně k tyči, jeho pokusu ale chyběla razance, takže Vorel byl u tyče včas.

Deset minut nato už se ale Zlínští dočkali, když po Poznarově nahrávce s pomocí Talovierovy teče Vorla překonal mladý Tkáč – 1:0.

Jihočeši se v závěru prvního dějství snažili o korekci a ještě v nastaveném čase první půle se dostali ke dvěma střeleckým pokusům, jenže Horově ráně chyběla větší razance a ta Hellebrandova se nevešla mezi tři tyče.

Po přestávce do hry za Čavoše naskočil Bassey, z čehož jasně vyplývalo, že Dynamo chce posílit oofenzivu. Jenže tím se otevírala Zlínu možnost brejkových akcí a z jedné z nich měl stoprocentní šanci v 56. min. Poznar, jeho ránu z osmi metrů ale brankář Vorel skvěle vyrazil. Minutu nato na druhé straně měl po centru aktivně hrajícího Mršiče velkou příležitost Sladký, jeho hlavičku ale Rakovan vyrazil na roh.

Jen o dvě minuty později se potvrdilo, že ke gólu je také třeba mít i potřebný kousek štěstí – to když po vydařeném brejku zkusil zpoza vápna vypálit Hrubý, stoper Králik jeho střelu tečoval a brankář Vorel byl bezmocný.

Jak se ukázalo, pro hosty to byl těžký úder, z něhož se už zvednout nedokázali. Fotbalisté Zlína už hru bezpečně kontrolovali, a byť Hrubého dělovka v 70. min. skončila jen na břevně Vorlovy branky a čtvrt hodiny před koncem byl Reiter po faulu na Hellebranda na pokyn VARu vyloučen, dvoubrankový náskok a tři body domácí v pohodě ubránili.

Dynamo tak po sérii čtyř zápasů bez prohry se v sobotu vracelo domů s prázdnou. „Naše hra tady nějaké parametry splňovala maximálně tak prvních deset minut, kdy jsme do utkání docela dobře vstoupili, jenže ve zbytku času jsme už nehráli dobře. Hráči Zlína byli agresivnější a pohyblivější, my jsme nepodali dobrý výkon, a proto nevezeme domů nic. Se hrou, jakou jsme se tady prezentovali, jsme na body dosáhnout nemohli,“ netajil se trenér David Horejš po zápase svým velkým zklamáním.

Zlín - Dynamo ČB 2:0 (1:0) - Branky: 37. Tkáč, 59. Hrubý. ŽK: Jawo – Mršić, Čavoš, Novák. ČK: Reiter (77.). Diváci: 1862. Rozhodčí: Radina – Horák, Hurych. Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Conde, Tkáč (61. Jawo) – Čanturišvili (69. Reiter), Hrubý (89. Janetzký), Fillo (69. Dramé) – Poznar (90. Hlinka). Dynamo ČB: Vorel – Sladký (80. Havel), Novák, Talovierov, Králik – Čavoš (46. Bassey), Hellebrand – Van Buren (72. Brandner), Hora, Mršić – Mihálik (63. Škoda).