Svěřenci trenéra Davida Horejše jeli k zápasu s přáním napravit si reputaci, pošramocenou nečekanou nedělní porážkou doma s Opavou. „S hráči jsme si nevydařený zápas rozebrali a z chyb, kterých jsme se dopustili, se poučit,“ ujistil kouč Dynama.

„Samozřejmě náš porážka Dynama překvapila,“ v rozhovoru pro klubový web řekl asistent trenéra Bohemians Erich Brabec, dle něhož ale ten nečekaný výsledek nic nemění na tom, že Budějovicím se v lize daří. „V kádru disponují zkušenými hráči a my musíme předvést kvalitní výkon, abychom byli úspěšní a znovu v Ďolíčku začali vítězit,“ dodal Brabec.

Začátek zápasu patřil Jihočechům, kteří v úvodní dvacetiminutovce byli častěji u míče, dobře kombinovali a připravili si i několik slibných možností. Už ve 4. minutě se Brandner protáhl po pravé straně až k brankové čáře, přihrát pod sebe už ale nestačil a byl z toho jen první roh zápasu. Pět minut nato po Jindřiškově faulu na Alvira Čoličovu ránu z 25 metrů brankář Le Giang od tyče vyrážel jen konečky prstů. Velkou šanci měl v 18. min. po Javorkově uličce a Skovajsově zpětné nahrávce Brandner, na malém vápně však míč dobře netrefil.

Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová vnímá, jak se dětský sportovní svět řítí do katastrofy

Poté Bohemians hru vyrovnali, jediný náznak šance si ale vytvořili jen ve 28. min., kdy po Necidově centru pálil z osmi metrů Vondra, brankář Vorel ale míč vyrazil nad břevno.

Závěr prvního dějství patřil opět Dynamu a deset minut před půlí po Vondrově nevydařeném odkopu Javorkově střele z vápna chybělo více důrazu, takže Le Giang stačil míč od tyče ještě vyrazit.

Po změně stran měli zpočátku více ze hry Pražané, kteří v úvodní pětiminutovce zahrávali krátce po sobě dva trestné kopy z levé strany poblíž velkého vápna a z toho prvního z nich Bederka hlavičkoval těsně vedle tyče. Klokani byli i nadále aktivnější, obrana Dynama ale byla dobře organizovaná a Vorel v brance pozorný a bez potíží si poradil i v 56. minutě po Květově ráně z vápna.

Bohemians se ale vedoucího gólu přece jen dočkali, a to v 72. minutě, kdy Králík hlavou odvrátil ostrý centr jen na Bartka, jenž bez rozmýšlení míč napálil za záda bezmocného Vorla 1:0.

Fotbalisté Dynama ale bojovali dál a po zásluze se dočkali i odměny, když Krch srazil ve vápně Valentu a Čolič penalty kope s velkou suverenitou – 1:1!

Bohemians - Dynamo 1:1 (0:0) - Branky: 72. Bartek – 77. Čolič z pen. ŽK: Bartek, Jindřišek – Havel. Bez diváků. Rozhodčí: Hocek – Paták, Hrabovský. Bohemians: Le Giang – Bederka, Hůlka, Krch (86. V. Novák) – Vaníček (46. Bartek), Jindřišek, Hronek (86. Keita), Květ, Vondra – Pulkrab (46. M. Dostál), Necid (80. Puškáč). Dynamo: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov (75. Mršić), Skovajsa – Havel, Javorek (68. Vais) – Valenta (87. Čavoš), Havelka, Alvir – Brandner.