Prachatický deník obeslal organizační pracovníky týmů z okresních soutěží anketními otázkami, ve kterých dotyční sdělovali své názory na možnost restartu soutěží, postupových ambicí do krajské I.B třídy, ale také vybírali osobnosti mezi tyčemi, v poli i mezi rozhodčími.

V minulé části náhledu do okresního fotbalu jsme se věnovali oporám týmů mezi třemi tyčemi. Nejvíce hlasů od oddílů získal Josef Kainc, který následně v obsáhlém rozhovoru hovořil o své brankářské kariéře i o tom, jak se dívá na současnou situaci či na své další fotbalové účinkování. Nyní se podíváme mezi fotbalové osobnosti obecně.

Každý z klubů měl možnost vybrat pětici současných hráčů, které považuje za největší osobnosti v okresních soutěžích. Ne všechny oddíly zaslaly svou odpověď, přesto vznikl zajímavý soubor jedenatřiceti jmen. Jsou mezi nimi nejen kanonýři, ale i nekompromisní stopeři, jsou zde hráči, kteří se vrátili do okresu dohrát svou bohatou kariéru, ale i ti, kteří po dlouhá léta dělají radost fanouškům na okresních kolbištích.

Václav Hovorka (ve žlutém) patří k největším osobnostem fotbalu na Prachaticku.Václav Hovorka (ve žlutém) patří k největším osobnostem fotbalu na Prachaticku.Zdroj: Michal Bártík

Do nejužší špičky se dostali například zkušený Václav Ludačka z Vitějovic, sportovní všeuměl Vladimír Pešl ze Šumavských Hoštic, či krajskými fotbalovými trávníky vyzrálý Michal Hojdekr, který hájí barvy Vlachova Březí. Nejvíce hlasů však získal kanonýr, většinou hrotový útočník, někdy však i stoper či gólman Václav Hovorka z Borových Lad.

A právě Václav Hovorka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o svých fotbalových začátcích, kariéře na Šumavě, nastřílených brankách, ale i červených kartách. Stejně jako drtivá většina ostatních fotbalistů by se chtěl co nejdříve vrátit na fotbalový trávník. Rozhovor přineseme v úterním tištěném vydání Prachatického deníku.

Poté se již vrhneme na poslední část našeho náhledu do okresních fotbalových soutěží na Prachaticku a podíváme se na to, kdo je mezi kluby nejoblíbenějším rozhodčím.