Bohužel, již v sobotu museli krotit své vášně, když z Ministerstva zdravotnictví ČR přišla informace, že sportovat se sice bude od pondělí moci, ale jen ve dvojicích. To už zase parta hrající tenis na kurtu u plaveckého bazénu okomentovala slovy: "Je to pořád stejné, jeden den tak, druhý jinak. To je k zbláznění."

Je to rok, co se sportu dala červená stopka.Nejvíc jí trpí ten na amatérské úrovni. Sportovci i na této úrovni potřebují trénovat a připravit se na možný restart soutěží. Po tomto paskvilu spíš vše skončí, než že se dohraje poměrná část soutěží a na restart se asi bude muset zapomenout.

Tato situace nejvíc postihuje děti. Ty se již těšily na hřiště i na kamarády a trenéry a mnohé věřily, že si zahrají po dlouhé době fotbálek a nějakou hru. Bohužel je to jako by ti lidé, co o tom rozhodují, nikdy nesportovali a tak nevědí, jak je to důležité pro rozvoj všech generací.

I přesto letos připraví fotbalový oddíl ve Volarech tenisový turnaj pro širokou veřejnost. Dbát se bude na dodržování hygienických opatření, kdy před kurtem bude dezinfekce a na něm jen dvojice soupeřů, jak vzešlo z pořadatelského sboru.

Ladislav Beran