SK Vacov - Šumavan Vimperk 3:2 (1:1)

Domácí účastník I.B třídy tentokrát na soupeře hrajícího o soutěž výše vyzrál. To je příslib do nové sezony. Naopak ve Vimperku se musejí z porážky poučit.

"První poločas jsme začali aktivně a vytvořili si několik slibných šancí, které ovšem v síti domácích neskončily. Ujala se střela Ondry Málka, kdy po pěkné akci individuálně zakončil z blízkosti domácího brankáře. Ovšem pak přišla pauza na osvěžení a po ní jsme začali hodně kazit a přestali hrát po lajnách, tak jak jsme v utkání začali. Do poločasu domácí vyrovnali a tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1," shrnul první půli vimperský trenér Lukáš Sýs.

Ani ve druhé půli však tým z vyšší soutěže soupeře nepřehrával. "Ve druhém poločase domácí udeřili podruhé, kdy jsme hned z rozehrávky vzadu dvakrát chybovali a vacovský hráč neskutečnou střelou do šibenice skóre otočil. Podařilo se nám vyrovnat dělovkou zpoza šestnáctky, kterou vyslal Ondra Rod. Poté bylo k vidění na obou stranách plno gólových šancí, ovšem v bráně žádná neskončila. Až v závěru utkání jsme nechali dva hostující hráče volné v naší šestnátce a domácí tak vstřelili vítězný gól utkání," shrnul druhé dějství Lukáš Sýs a doplnil: "Jak se říká, že generálka se má prohrát, tak to jsme bohužel splnili. Utkání nám ukázalo defenzivní nedostatky našeho týmu. Věřím, že tyto aspekty zlepšíme a v prvním domácím utkání sezony proti Kaplici se některých věcí vyvarujeme."

Sestava Vimperka: Formánek Jakub - Formánek Jan, Vojta (80’ Císař), Kliment (75’ Hejtmánek), Čech - Vintr (75’ Juřík), Uhlík (80’ Kubačka), Rod, Pankratz (60’ Benda), Málek (75’ Švarc) - Koloušek.