Miroslav Svoboda, který zemřel letos v únoru, byl dlouholetý předseda Tělovýchovné jednoty Tatran Volary a fotbal byl jeho velkou láskou. Jeho splněným snem byla přeměna škvárového povrchu hřiště na travnatý a to se mu splnilo. Trénoval zejména žákovské týmy, byl organizačním pracovníkem OFS v Prachaticích, kde měl na starosti mládežnické výběry a kluci i dívky mu dělali ve všech směrech radost.

Pro Tatran Volary žil a udělal pro jeho oddíly mnoho užitečné práce. Ve Volarech je znám též jako dlouholetý ředitel základní školy, kde jako pedagog byl velmi oblíbený jak mezi kolegy, tak i jeho žáky, kteří se k němu po celý jeho život hlásili a rádi s ním vzpomínali nejen na období školních škamen.

„Pan Miroslav Svoboda odešel po krátké nemoci na nekonečnou cestu, ale jeho duch a práce v nás zůstává“, uvedl memoriál starosta města Vít Pavlík, který byl hostem turnaje společně s Jaroslavem Šimanem, současným předsedou Tělovýchovné jednoty Tatran Volary. Vít Pavlík dodal, že si váží pozvání a krátce připomenul pana Miroslava Svobodu, poděkoval mu na dálku za vše, co pro město vykonal a též pro něj se stal pan Svoboda symbolem vynikajícího pedagoga, sportovce a zejména člověka, který byl vždy tam, kde bylo potřeba pomoci rady, ale i společenské zábavy. Přivítal Blanku Svobodovou manželku pana Svobody. Ta po úvodních slovech Víta Pavlíka a Jaroslava Šimana provedla společně s dcerami Miroslavou a Ivetou čestný výkop Memoriálu Miroslava Svobody.

Konečné pořadí turnaje: 1. Petrášci, 2. Pospíšil tým, 3. Michal Švarc tým, 4. PETA, 5. Výbor Fotbalového klubu TATRAN, 6. Podracký team, 7. Žáci – nejmladší hrdinové, 8. Výbor města Volary, 9. Ladies – ženy (tým manželek, přítelkyň i dcer protihráčů – super hrdinky turnaje). 10. Sedlák tým.

Ladislav Beran