Oproti sezoně minulé dozná okresní přebor mužů zásadní změny. Šestnáct týmů již nebude hrát v jedné soutěži dvakrát každý s každým, ale týmy se rozdělí do dvou skupin. V těch se hraje dvakrát každý s každým a čtyři nejlepší týmy z obou skupin postoupí do nadstavby o postup do vyšší soutěže, ve které se znovu bude hrát dvakrát každý s každým. Týmy na 5. – 8. místě základních skupin si po jejich odehrání zahrají na jaře dvoukolově ve skupině o udržení.

Do skupiny A byla zařazena mužstva: Dub, Strunkovice B, Zbytiny, Vlachovo Březí, Nebahovy, Lhenice B, Netolice B a Vitějovice.

Los 1. kola (10. – 11.8.): Dub – Nebahovy (S, 17), Strunkovice B – Lhenice B (N, 14), Zbytiny – Netolice B (N, 17), Vitějovice – Vlachovo Březí (odloženo na středu 21.8. od 17 hodin).

Do skupiny B byly zařazeny týmy Borová Lada, Volary, Zdíkov, Čkyně B, Horní Vltavice, Svatá Maří, společenství Šumavské Hoštice / Lažiště B a Vacov B.

Los 1. kola (10. – 11.8.): Vacov B – Borová Lada (S, 15), Volary – Šumavské Hoštice / Lažiště B (S, 17), Zdíkov – Svatá Maří (S, 17), Čkyně B – Horní Vltavice (N, 17).

Spekulovat nad tím, kdo by se ze které skupiny měl či mohl dostat do bojů v postupové nadstavbě, by bylo v tuto chvíli nezodpovědné. V některých týmech došlo k přesunu hráčů, někde změnili trenéra a především všichni začínají od nuly a výsledky předchozí sezony jsou zapomenuty.

Na přelomu srpna a září pak odstartují i mládežnické souboje. Okresní přebor žáků čítá 5 týmů, přebor mladších žáků taktéž pět družstev (hraje se středy se startem 28. srpna), přebor starších přípravek čítá jedenáct družstev a přebor mladších přípravek deset týmů (většinou se bude hrát ve středu, ale některé kluby mají domácí hrací dny v jiné všední dny).