V prvním utkání domácí Blaník remizoval s hokejisty Motoru České Budějovice 2:2, když musel dvakrát dotahovat nepříznivé skóre. V zajímavém střetnutí s dobrým tempem domácí již v úvodu hosty několikrát zatlačili a brankář Motoru Beránek měl co dělat, aby uhájil čisté konto. Postupem času se hra vyrovnala a hokejisté šli do vedení zásluhou M. Hrubce. Začátek druhého poločasu patřil Českobudějovickým, avšak branku vstřelil domácí Brom. Hosté byli druhý poločas lepším týmem, a když se v 50. minutě podruhé trefil Hrubec, zdálo se být vše jasné. V nastaveném čase se však k údivu všech trefil krásným gólem Žurek z půlky hřiště a na poslední chvíli vyrovnal.

Přestávka mezi zápasy patřila dětem. Nad sportovním areálem proletěla tři letadla a shodila na plochu více než tisíc bonbonů.

Strunkovická fotbalové exhibice znovu potěšila všechny milovníky sportu i zábavy.Strunkovická fotbalové exhibice znovu potěšila všechny milovníky sportu i zábavy.Zdroj: Foto: Jan Škrle

Druhý zápas také nabídl zajímavou podívanou. Strunkovické staré gardě se postavil tým složený legendárním sparťanem Janem Bergerem. V kopačkách v dresu hostů vyběhli R. Gudas, J. Koller, V. Šmicer, L. Vízek, J. Bosák, A. Panenka a spousta dalších sportovních osobností. Po opatrném začátku bez gólů vyhrál nakonec hostující tým 4:5.

V přestávce zazpíval S. Hložek, kouzlil P. Kožíšek a diváky pobavil V. Upír Krejčí.

Zlatým hřebem celého odpoledne bylo nastoupení mistrů Evropy 1976 z Bělehradu. U příležitosti 45. výročí od tohoto triumfu předal nový předseda FAČR Petr Fousek za velkého potlesku více než 600 diváků pamětní medaile účastníkům jedinečného úspěchu.

Autor: Blaník Strunkovice nad Blanicí