Turnaj fotbalových starších přípravek Rohde & Schwarz cup dostal název po titulárním partnerovi celé akce, který má svůj závod ve Vimperku. Na fotbalovém hřišti ve Vimperku se sešlo celkem 10 týmů, které zabojovaly o putovní pohár z broušeného skla a také o medaile, které byly připravené pro první tři celky.

Dopolední část turnaje se hrála ve dvou skupinách po pěti týmech systémem každý s každým. Z každé skupiny postupovala čtyři nejlepší družstva do čtvrtfinálových bojů, týmy na pátých místech ve skupinách čekal souboj o deváté místo. Poté následoval oběd v blízké restauraci pro všechny hráče i trenéry.

Ze čtvrtfinálových klání vzešlo kvarteto semifinalistů. SK Dynamo České Budějovice, které do té chvíle procházelo turnajem bez ztráty bodu, se utkalo s FC Písek. Celky Dynama a Písku ukázaly, že patří mezi krajskou špičku a po velice kvalitním utkání byli nakonec o gól šťastnější hráči Písku, kteří tak postoupili do finále a pro Dynamo zbyl pouze souboj o bronz. Domácí tým Šumavanu Vimperk A se utkal s kluky z Vlachova Březí. Utkání bylo dlouho vyrovnané a za stavu 1:1 se mohlo překlopit na obě strany. Vimperští ale ukázali, že jsou o něco zkušenějším družstvem a několika slepenými brankami rozhodli o svém postupu.

V zápase o bronz Dynamo potvrdilo kvality a porazilo Vlachovo Březí, na které tak zbyla nepopulární bramborová medaile.

Ve finálovém utkání se střetly týmy, které na sebe narazily již ve skupině, kde se radovali z těsné výhry 4:3 Vimperští. Zápas začal pro FC Písek doslova ledovou sprchou a ve 4. minutě prohrával 0:3. V polovině zápasu se ovšem podařilo Písku vstřelit branku na 1:3 a do té doby skvěle hrající Šumavan znejistěl. Písečtí vygradovali svůj výkon a odměnou jim bylo tři minuty před koncem vyrovnání na 3:3. V tu chvíli se ukázalo, jak významnou roli hraje v hlavách sportovců psychika, a tak Písečtí dokonali obdivuhodný obrat a v posledních dvou minutách rozhodli o svém vítězství v poměru 5:3.

Ceny všem týmům předali starostka města Vimperk Jaroslava Martanová, ředitel personálního oddělení firmy Rohde & Schwarz Vimperk Milan Černý a za Tělovýchovnou jednotu Šumavan její předseda Libor Kudláč.

Konečné pořadí: 1. FC Písek, 2. TJ Šumavan Vimperk A, 3. SK Dynamo České Budějovice, 4. FC Vlachovo Březí, 5. TJ Šumavan Vimperk B, 6. TJ Tatran Volary, 7. FK Tatran Prachatice, 8. FK Vodňany, 9. TJ Slavoj Husinec, 10. 1. FC Netolice.

Nejlepší hráč: Filip Jech (Dynamo)
Nejlepší střelec: Josef Mašek (Písek)
Nejlepší brankář: Jaroslav Mach (Vimperk)

Autor: Ondřej Málek