Popravdě řečeno se již před sezonou nabízelo, že by měli být Nebahovští největším favoritem na postup do fotbalové I.B třídy z OP Prachaticka. Jejich již tak silný kádr s několika bývalými hráči Tatranu Prachatice ve svém středu navíc v polovině soutěže doplnili další zkušení hráči. „Nebylo jednoduché se však sejít v plné sestavě, kluci se museli jednak věnovat své práci a navíc přišla i zranění. Ale nakonec se to podařilo,“ komentoval postup nebahovský trenér Jan Medřický, který Deníku poskytl „postupový“ rozhovor.

Dali jste si před sezonou jasný cíl postupu, nebo jste chtěli hrát na špic a rozhodnout se podle vývoje soutěže?

Chtěli jsme hrát o špic a pak by se vidělo až ke konci sezony, jak by se to vyvíjelo. A po domácím utkání se Zdíkovem, které skončilo 1:1, jsme se rozhodli, že to zkusíme. No a ono to vyšlo. Ani v polovině soutěže jsme o možném postupu ještě nemluvili.

Fotogalerie: OP muži: Nebahovy - Zdíkov. 240519

Po podzimu to vypadalo, že se o postup poperete jen se Zdíkovem. Ale na začátku jara jste prohráli doma s Hošticemi a ve Čkyni. Bylo to nerozehraností po zimě, nebo co se stalo?

Již jsme to probírali v kabině. Ono to nebylo jenom jaro, ale i podzim.To samé. Měli jsme pomalé rozjezdy do obou částí soutěže. Asi se nikomu moc ještě nechtělo. Ale po dvou zápasech jsme zase začali hrát sbírali body.

Hrálo se tříkolově a vy jste Zdíkov dvakrát porazili. To byl základ úspěchu?

Určitě to byly nejdůležitější výsledky. Především ten zápas na jejich hřišti, kde jsme vyhráli 2:1. To byl rozhodující zápas. Zdíkov doma neztrácel a nám se podařilo u něj vyhrát. A to jsme neměli ideální sestavu, chybělo nám pár kluků.

Po vašem zaváhání na začátku jara se dostal Zdíkov do čela a měl to ve svých rukách. Věřili jste před posledním kolem, že to ještě může dopadnout?

Ve Volarech to byl strašně těžký zápas. Hráli jsme dlouho o deseti, ale zvládli jsme to. Čekali jsme na poslední duel Čkyně B – Zdíkov. A oni museli vyhrát, ani remíza jim nestačila. Tak jsme si říkali, že by to mohlo vyjít. Čkyně hrála celou sezonu doma dobře a nakonec zvládla i zápas se Zdíkovem. Zdíkovu podle mého uškodilo, že byl pod takovým tlakem. Když musíš, tak je to ve fotbale strašně těžké.

Fotogalerie: OP Prachaticka: Nebahovy - Vitějovice. 240427

Abych pravdu řekl, před sezonou jsem si při pohledu na kádr nebahovského týmu říkal, že musíte soutěž vyhrát bez větších problémů. Nakonec jste to tahali za poslední fous.

U nás je mnohdy problém ohledně pracovních absencí. Byla tam mezi tím i zranění, my to někdy skládali s velkými problémy. Někdy bylo k dispozici jen dvanáct či třináct hráčů a v zápise jsem musel být mezi náhradníky i já. Ke konci sezony již to bylo lepší a bylo to vidět i na výkonech.

Čeká vás v další sezoně I.B třída. Zrovna v této končící sezoně může z B skupiny spadnout i mančaft, který bude mít nakonec 28 bodů, jak je to vyrovnané. Počítáte s tím, že nějakým způsobem ještě doplníte kádr? Jaké představy o této soutěži máte?

Zrovna jsem se na to koukal. Když jsem tuto soutěž chytával za Husinec či Vlachovo Březí, tak stačilo na záchranu nějakých 22 bodů. Ale těch současných 29, to je mazec. Musíme kádr doplnit. Máme něco rozjednané, dva či tři kluky. Uvidíme, jak se vyjádří. Doufám, že to vyjde. Musíme to posílit, jinak bychom měli problémy. Je to těžká skupina, ale já klukům věřím. Když to doplníme dvěma, třemi hráči, tak to zvládneme. Možná bychom mohli hrát někde v půlce, když budou k dispozici všichni hráči. Je jich tam plno se zkušenostmi z vyšších soutěží, tak by to měli prodat.

Fotogalerie: Nebahovy - Čkyně B. 230930

Jak jsou na to natěšení hráči? Jsou tam lidi, kteří hráli vyšší soutěže, na druhé straně jsou tam kluci, kteří to třeba v životě nehráli.

Těší se na to všichni. Máme v Nebahovech super partu. Ti zkušení by měli těm ostatním, kteří výše než okres nikdy nehráli, pomoct. Když potáhne za jeden provaz, tak já věřím, že to bude v pohodě a že se udržíme.

Pro hráče to bude jiné i v tom, že sezona začne dříve než jsou zvyklí. Do toho také nějaká příprava, aby byli dobře připravení. Pro některé to může být velká změna.

Na naše poměry se začíná hodně brzy. Teď si dáme pauzu a nejpozději v polovině července musíme začít s přípravou na novou sezonu. Kluci si musejí nějak uspořádat práci a udělat si čas na fotbal a na přípravu. Pro některé to možná bude peklo. Kvalita soutěže je někde jinde než byl okres. Zkrátka pauza po právě skončené sezoně bude hodně krátká, abychom se mohli připravit na tu příští.