„Když jsme viděli věkové složení soupeřů, smířili jsme se s tím, že nemáme moc šancí. Byli jsme suverénně nejstarší, ale nakonec přeci jenom zvítězila zkušenost,“ komentoval turnaj s úsměvem Josef Veselý z Old Boys Tatranu.

Prachatický celek v turnaji nahradil tradičního účastníka z Německa, který tentokrát musel účast odříci.

V semifinálových zápasech nejprve slovenský celek jasně přehrál Bavorov 7:1 a ve druhém duelu Prachatičtí těsně přehráli Beton Těšovice 5:4.

„Prohrávali jsme již 0:2, ale přeci jenom jsme zkušeností soupeře postupně přehrávali a otočili až na 5:2. Závěr zápasu nám nevyšel, ale postup jsme uhájili,“ komentoval utkání Josef Veselý. Dvě branky Tatranu dal Vorlíček, po jedné Šána, Zumr a Veselý.

V souboji o třetí místo zvítězili hráči pořadatelského Betonu Těšovice nad Bavorovem 7:1.

Finále přineslo pořádné drama. Zápas mezi prachatickými Old boys a slovenským Rohožníkem skončil smírně 2:2 a o vítězi musely rozhodnout penalty. „Byl to výborný zápas. Opět jsme prohrávali, tentokrát 0:1, ale po brankách Vorlíčka a Švancara šli do vedení. Tři minuty před koncem utkání však Slováci vyrovnali a šlo se do penalt. Ty jsme vyhráli 8:7. Bylo to pořádné drama a podržel nás Zdeněk Chocholouš, který dvě střely soupeře chytil. Na naší straně neuspěl jen Radek Švancar, který poslal penaltu až přes topoly za silnici.

Rozhodující však s ledovým klidem proměnil Pepa Sysel a mohli jsme slavit,“ shrnul finálový duel Josef Veselý.