Vacovští ztratili zápas na Lokomotivě již v prvním poločase, ve druhém již nic nedohnali. Prachatický Tatran bojoval na hřišti aspiranta na postup.

Vimperk – Junior Strakonice 1:0 (1:0). 2. P. Samohejl.

„V dalším zápase jsme doma přivítali tým ze Strakonic, který ještě v minulém kole bojoval doma o postup s Blatnou. Moc dobře jsme věděli, co hosté hrají, stejně jako oni věděli vše o nás. Do zápasu jsme vstoupili skvostně. Náš útočník Samohejl dal po svém sólu gól a otevřel skóre zápasu. Nakonec to byl gól vítězný. Další šance jsme v prvním poločase bohužel neproměnili a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro nás. Druhý poločas se odehrával především na naší půlce a hosté nás trošku zatlačili před naši branku. My ale poctivě bránili a hráči Strakonic nás tlačili, čehož jsme využívali k rychlým brejkům. Gól jsme nedali my a ani kluci od Otavy, a tak jsme si připsali krásné tři body. Šumavan Vimperk jede,“ komentoval duel vimperský trenér Jaroslav Uhlík.

Lokomotiva ČB – Vacov 3:1 (2:0). 21. M. Sudek, 28. F. Navrátil, M.K. Ayeb – D. Jírovec.

„Domácí vyhráli zaslouženě. My v prvním poločase jako bychom čekali na popravu. Druhý poločas již byl z naší strany přeci jenom lepší, podali jsme solidní výkon. Neproměnili jsme však šance, ale ty měli i domácí a nás podržel gólman. Na druhý poločas bychom měli výkonem navázat v příštím zápase, kdy v utkání sezony hostíme Velešín. Musíme jezdit po zadku s udělat pro úspěch maximum. Hráči si musejí uvědomit, o co se hraje a zda vůbec chtějí,“ uvedl po utkání na Lokomotivě Stanislav Klas, trenér Vacova.

Blatná – Prachatice 1:1 (1:1). 11. M. Mišiak – 40. M. Kochma

Blatná potřebovala vyhrát, aby udržela krok s vedoucími Bavorovicemi v boji o postup do krajského přeboru. Prachatičtí však soupeři po dobrém výkonu sebrali dva body.

„My hráli dvacet minut. kdybychom dali druhý gól, mohlo se to vyvíjet jinak. Prachatičtí pak však byli fotbalovější a my byli nakonec rádi alespoň za ten bod,“ zhodnotil sportovně utkání blatenský trenér Michal Brabec.

„Museli jsme znovu trochu točit sestavou, ale už jsme na to tak trochu zvyklí, takže si kluci poradili. Znovu nás velmi dobře doplnili dorostenci. Souhlasím s trenérem domácích, že Blatná hrála v úvodu zápasu, pak jsme převzali iniciativu my a byli především ve druhém poločase lepším týmem. Nakonec jsme ještě mohli vyhrát, škoda, že to nevyšlo. Musím pochválit všechny hráče, kteří se na hřišti objevili. Odmakali to, mám z nich radost,“ hodnotil utkání prachatický trenér Lukáš Kubát a doplnil. „Teď máme derby s Vimperkem. Ten je teď v laufu, a tak doufám, že se na zápas dobře připravíme.“