S jakými představami a očekáváními jste do sezony šli?
Do podzimní části sezony jsme šli s cílem uhrát co nejvíce bodů, abychom neměli na jaře strach o záchranu soutěže. Dalším cílem bylo zapojovat do kádru mužů nějaké nadějné dorostence. Samozřejmě jsme chtěli předvádět hezký a pohledný fotbal.

Máte po podzimu 23 bodů, což by mělo znamenat spokojenost. Co se povedlo a co naopak ne?
Ano, jsme samozřejmě spokojení. Uhráli jsme zmíněných 23 bodů a v tabulce jsme na čtvrtém místě. Musíme být ale ostražití a pokorní, protože tabulka je hodně vyrovnaná a každý může porazit každého. Myslím si, že se nám podařily především domácí zápasy, ve kterých jsme nasbírali šestnáct bodů z možných osmnácti. Musím zde zmínit, že jsme první čtyři mistrovské domácí zápasy hráli na hřišti ve Čkyni, kde nám čkyňští kluci vytvořili super podmínky a tímto jim patří veliké díky. Dobře jsme ale hráli i venku, vyhráli jsme například ve Vodňanech, které se pohybují ve spodku tabulky, a tyto body byly velice důležité. Hodně mě potěšila výhra na hřišti Slavie České Budějovice, kde jsme předvedli bojovný a kolektivní výkon. Mrzí mě prohra v Prachaticích, kde jsme si prohrát nezasloužili. Naopak jsme zaslouženě prohráli v Lažištích a ve Lhenicích, tyto zápasy se nám vůbec nepovedly.

Do řady zápasů jste zapojovali dorostence, jak hodnotíš jejich výkony?
Máme ve Vimperku výborný dorost a jsme za to moc rádi. Do několika zápasů tedy samozřejmě naskočili někteří dorostenci i v základní sestavě. Jednalo se převážně o Vojtu Šimandla a Michala Uhlíka, kteří si vedli výborně. Dále nastupoval nejvíce Venca Matoušek, ke kterému se střídavě připojili Lukáš Frček či Dominik Kadlec a jednou také Lukáš Vintr. Musíme ale k využívání těchto kluků přistupovat rozumně, neboť mají také povinnosti ve svém týmu staršího dorostu.

Kdo ze soupeřů na podzim překvapil a kdo je naopak zklamáním?
Nejlepší tým mají podle mě v Lažištích a myslím si, že postoupí. Od Nové Vsi jsem čekal více, v posledním zápase jsme tam prohráli 2:3, ale jednoznačně jsme si měli odvézt alespoň bod. Zklamáním je pro mě umístění Prachatic a Vodňan, tyto týmy mají kádry na daleko lepší umístění. Ale oba tyto celky v posledních kolech zabraly a myslím si, že budou na jaře šplhat tabulkou vzhůru. Ale v tabulce opravdu není nikdo, kdo by byl jasně na padáka. Týmy, jako jsou například Větřní, Lokomotiva České Budějovice či Bavorovice mají ve svých kádrech plno výborných fotbalistů. O celku Plané ani nemluvě. O to více si vážím našeho postavení.

Myslíte, že již bude druhá polovina sezony pouze soubojem Nové Vsi a Lažiště, nebo může do boje o postup vstoupit někdo další a kdo?
Myslím si, že se bude jednat o souboj především Lažiště a Nové Vsi, ale Nová Ves své vedené neudrží a Lažiště ji předskočí. Růžky ještě ale budou vystrkovat i Strakonice, které mají solidní a mladý tým, ale na můj vkus mají velké výkyvy ve svých výkonech a od toho se odráží i jejich zbytečné ztráty. Byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil svému týmu, takže o postup se popere i Šumavan Vimperk.

Naopak od 3. místa dolu je to hodně vyrovnané, co čekat od jara?
Jak jsem již uvedl, tabulka je našlapaná a poslední může vyhrát u prvního a naopak. Očekávám od jarní části soutěže tuhé boje o záchranu a každý bodík bude mít na konci svou cenu.

Jak by měla vypadat zimní přestávka Vimperka a uvažuješ o nějakém doplnění kádru?
Zimní přípravu začneme někdy ke konci ledna a bude probíhat převážně v domácích podmínkách, které jsou ale u nás na Šumavě hodně těžké. I z tohoto pohledu by bylo našim velikým přáním mít hřiště s umělým povrchem, kde by mohla trénovat všechna mužstva od přípravek až po muže. Uvidíme, co nám přinese budoucnost, ale myslím si, že město, jako je Vimperk, by si zasloužilo hřiště s umělým povrchem. V zimě odehrajeme přípravná utkání s týmy Oseka, Sušice, Strunkovic nad Blanicí a Prachatic „B“/Záblatí. Doplnění kádru v zimní pauze moc nepřipadá v úvahu a to především s ohledem na „nepřestupové“ volné období. Především potřebujeme, aby se nám uzdravili všichni hráči, kteří byli zranění a poté bychom neměli žádné problémy se sestavou. Zima je ale hodně dlouhá a člověk nikdy neví, co se stane.

Jaký by měl být pro Vimperk cíl do jarní části sezony?
Pokud bychom udrželi současné postavení v tabulce, tak si myslím, že budeme všichni v našem oddíle moc spokojení. Chceme uhrát co nejdříve nějaké body, abychom byli v klidu a neřešili zbytečné starosti se záchranou. Všichni si ale musíme uvědomit, že body a výhry nepřijdou samy a v každém zápase musíme odvést maximum.