Divokou remízu 3:3 mají za sebou hráči Husince, kteří stále sahají po nejvyšších příčkách tabulky. „Bohužel jsme tentokrát měli až katastrofální vstup do utkání, kdy jsme v 5. minutě prohrávali po laciných chybách již 0:2. Kluci se ale z toho brzy oklepali, za dvacet minut skóre srovnali a začalo se vlastně znova. Opět byla vidět celá řada našich neproměněných šancí včetně břevna, tyče, ale do poločasu se již skóre neměnilo. Krátce po přestávce se hosté dostali opět do vedení, ale bleskově jsme po pěkné akci a obětavé hlavičce Vaška Caise vyrovnali. Na závěrečnou půlhodinu jsme hráli proti deseti, ale paradoxně nám to uškodilo. Hosté zhustili obranu a začali hru kouskovat a my se i přes nekonečné obléhání jejich branky vítězného gólu bohužel nedočkali. Škoda, na vítězství ale určitě bylo. Příště zajíždíme do stále se lepšících Sousedovic a budeme se snažit opět uhrát co nejlepší výsledek, protože je tabulka nyní velmi vyrovnaná a každá ztráta znamená velký propad,“ komentoval utkání husinecký Václav Heinzl.

Na plac musel i lhenický trenér Ivo Čech.Na plac musel i lhenický trenér Ivo Čech.Zdroj: Jan Klein

Cennou výhru 2:1 si připsali Lheničtí v domácím duelu s Bělčicemi. „Lheničtí se tentokrát pro zranění a i jiné důvody potýkali s velkou absencí hráčů. Aby toho nebylo málo, ve 35. minutě utkání se zranil stoper Sura, a tak na jeho post do hry nastoupil i trenér Ivo Čech. V prvním celkově vyrovnaném poločase se hra oboustranně přelévala, když domácí přeci jen byli více v držení míče a hosté především hrozili rychlými útočnými výpady, aby vzniknuvší gólové možnosti zůstávaly před oběma brankami obrannými zákroky či nepřesným zakončováním nevyužity. Až v samém závěru poločasu Lheničtí Mrkvičkovou gólovou trefou strhli vedení na svou stranu. V počátku poločasu druhého domácí povzbuzeni dosaženou vedoucí brankou se více prosazovali a Fišerem navýšili vedení na 2:0. Bělčičtí ale i za pro ně nepříznivého stavu nic nevzdávali, i oni dál nebezpečně ohrožovali soupeřovu branku a deset minut před koncem Hanzlíkem snížili na 2:1. S blížícím se závěrem se Lheničtí, za velké snahy hostujícího týmu po vyrovnání, soustřeďovali především na uhájení jednogólového náskoku, což se jim i přes závěrečný soupeřův tlak podařilo a dovedli zápas k těsnému vítězství. Tentokrát především bojovností s patřičným nasazením a odhodláním jít za bodovým ziskem,“ komentoval utkání lhenický Jan Bumba.

První bod v sezoně získali Stašští po bezbrankové domácí remíze se Sedlicí. Ta přijela na Stachy v roli lídra tabulky. „Očekávalo se jasné vítězství Sedlice, ale po zápase fanoušci hostů sportovně uznali, že remíza je spravedlivá. Stachovští fotbalisté bojovali a hosté se snažili hrát většinu míčů přes svého nejlepšího hráče Dumského. Toho si však domácí pečlivě hlídali a šancí tak moc nebylo. Pouze Pěnek po rohu zblízka vše propálil, ale těsně vedle. A když ani hosté nebyli úspěšní, šlo se na přestávku bez branek. I ve druhém poločase byli Sedličtí více na míči, ovšem vyloženou šanci si vytvořili pouze jednu, kterou však domácí obrana zázračně odvrátila na roh. Stachy hrozily z brejků, Mánek měl dvě veliké šance, ale bohužel nedal. A když v poslední minutě Hošek nepřekonal zblízka skvělého brankáře Vančáta, body se skutečně dělily,“ komentoval duel stašský Tomáš Andrle.

V plném proudu jsou též mládežnické fotbalové soutěže v okrese.
Fotbalový okres na Prachaticku řečí výsledků

Cenný bod veze prachatické céčko z Bavorova. Vše již směřovalo k výhře domácích, když se v poslední minutě utkání trefil Lukeš a zajistil Tatranu bod ze hřiště soupeře. Ten se vždy počítá.

Remízu, tentokrát 22, přivezli i vacovští fotbalisté z béčka Junioru Strakonice. I oni museli dotahovat. Strakoničtí již vedli 2:0, ale do půle snížil Valta. K remíze hostům nakonec pomohli domácí vlastní brankou hned pět minut po přestávce.