Vimperk – Blatná 1:2 (0:1)
90. (PK) M. Kvapil – 16. (PK) L. Motyka, 60. F. Jícha. ČK: 2:2 (84. M. Sedláček a P. Samohejl – 84. J. Chlanda a M. Kůst)

„Vůbec nevím, jak utkání okomentovat. Musel jsem počkat, až ze mě vyprchá pozápasová euforie či spíše emoce. Hrál se zápas, ve kterém byla Blatná jasně lepší. Má lepší a především mladší mužstvo než my. My jsme ale chtěli být hostům důstojným soupeřem a to si myslím, že se nám docela dařilo. Úvod měli kluci z Blatné neskutečný, i když jsme jim k tomu hodně pomohli našimi chybami. Ale k těm nás samozřejmě přinutili hosté svojí rychlou hrou a napadáním. Své první dvě tutové šance ještě Blatná nevyužila, ale naší chybnou přihrávkou a následnou penaltou už nepohrdla. Od té doby jsme v rámci možností začali hrát vyrovnaný fotbal a možná se na druhé straně mohla kopat další penalta, ale sudího píšťalka zůstala němá. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro hosty, kteří vedli zcela zaslouženě. Do druhého poločasu jsme šli s cílem utkání dotáhnout alespoň do remízového konce, neboť doma neradi prohráváme. Hrál se podobný fotbal jako v prvním dějství. Zhruba kolem 60. minuty náš Martin Kvapil tvrdě fauloval hostujícího hráče a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu, ale následně byl v přerušené hře strčen hostujícím stoperem. Zde měla být jednoznačně udělena červená karta, což se nestalo a od této doby se rozhodčímu začal zápas vymykat z rukou. Poměrně pohodový zápas, myslím emočně, jinak každý samozřejmě bojoval, co mohl a každý chtěl body, rozhodčí zcela nezvládl a zápas dopadl, jak dopadl. Na každé straně dvě červené karty, žlutých nespočet. Mrzí mě, co se stalo. V utkání jsou emoce, to je jasné, ještě když Blatná stále hrála o postup, ale zápas šel zvládnout lépe a sudí jej opravdu nezvládl. Poprvé v jarní části sezony si stěžuji na výkon rozhodčího v médiích, ale tentokrát musím. Nejsem spokojený,“ hodnotil utkání vimperský trenér Michal Uhlík.

Planá u ČB – Vacov 6:3 (3:2)
14. a 69. L. Balogh, 20. a 89. J. Carda, 30. O. Hotový, 67. L. Kitzler – 16. A. Bujok, 40. J. Ketzer, 50. F. Zitta.

„Domácí mají velice kvalitní tým a našim největším problémem bylo pokrytí jejich standardek. Prohrávali jsme 1:3, ale kluci prokázali, že mají vůli a chtějí o záchranu bojovat. Vyrovnali jsme na 3:3, ale dostali další branky. Ale klukům nelze nic vyčítat, bojovali, prali se o to, ale zkrátka to nevyšlo a jdeme dolu,“ komentoval výsledek vacovský trenér Gustav Bujok s tím, že je v tuto chvíli nutné zkonsolidovat tým a začít pracovat na tom, aby se Vacov hned po další sezoně vrátil zpět do I.A třídy.

Vodňany – Prachatice 2:7 (2:3)
14. J. Rauscher, 34. F. Hubáček – 11., 26. a 54. M. Juroš, 30. O. Kochma, 55. J. Tesař, 63. M. Kochma, 85. M. Fischer.

„V prvním poločase jsme se tak trochu rozkoukávali a nebyli silní na míči. V poločasové přestávce jsme udělali změny v sestavě i rozestavení na hřišti a bylo to hned o něčem jiném. Přidali jsme další branky a mohlo jich být klidně i více, ale několik šancí jsme neproměnili. Tentokrát musím říci, že jsem s výkonem spokojený a už se těšíme na další sezonu, kterou chceme začít jinak, než tu právě skončenou,“ shrnul utkání ve Vodňanech prachatický trenér Lukáš Kubát.

Ilustrační foto
Fotbalisté v okrese dohráli sezonu