Tou nejpodstatnější je angažování nového trenéra Karla Kladenského, který na lavičce nahradil Zdeňka Procházku. A početnější bude i kádr Jiskry, aby byl tým v náročné nadcházející sezoně dostatečně konkurenceschopný.

„Minulá sezona nám nevyšla a do jisté míry to bylo dané i tím, že nám kvůli zranění na delší dobu vypadli někteří zkušení hráči, které jsme neměli jak adekvátně nahradit. Vedení klubu na to zareagovalo, a tak je v kolonce příchodů podstatně víc hráčů než těch, kteří kádr opustili,“ tvrdí manažer Jiskry a zároveň vedoucí mužstva František Švaňa.

Začněme u odchodů. Barvy Jiskry už nebude hájit zkušený stoper Cahyna, který zamířil do Nové Vsi u Českých Budějovic, ale podle posledních zpráv by na podzim měl vypomáhat Roudnému. Přání odejít pak projevili i Kodras s Bednářem.

Dres týmu z lázeňského města budou naopak nově oblékat Růžička s Vávrou z Roudného, Bíca, jenž se vrací z Rakouska, Týnavský z Táborska, Doležal z Veselí nad Lužnicí a brankář Voborský z Lomnice nad Lužnicí. Po dlouhodobém zranění se navíc do přípravy zapojili Lonsmín, Nekvinda a Diviš. Trenéři do kádru zařadili i mladíky Schneidera s Michalem, kteří skončili v dorostu. Z béčka, jež působí v Břilicích, absolvovali nezbytný letní dril také Veselý s Kolářem.

„I z tohoto výčtu vyplývá, že bychom měli být silnější. A dá se říct, že nyní máme každý post zdvojený. Všichni jmenovaní noví hráči by měli mít potřebnou kvalitu. Myslím, že jsme dobře posílili, i když realitu nám ukáží až zápasy o body,“ poznamenal manažer Jiskry.

Třeboňský celek přípravu zahájil už 3. července, trénoval třikrát týdně a o víkendu hrál přípravné zápasy. Absolvovat stihl duely s juniorkou Dynama, Trhovými Sviny, Českým Krumlovem a Třebíčí, k tomu vyhrál i turnaj ve Veselí nad Lužnicí.

„Připravovali jsme se v domácích podmínkách, které máme vynikající, zpestření a odreagování přinesla i tréninková jednotka v Lišově, kde si kluci zahráli beach volejbal a také měli čas, aby si poseděli a utužili kolektiv. Morálka i účast na trénincích byla velmi dobrá,“ usmívá se František Švaňa.

S novým koučem Karlem Kladenským, který naposledy působil v českobudějovické Slavii, přišla i změna systému.

„Začali jsme hrát na tři obránce a pět záložníků, abychom měli střed hřiště a mohli co nejlépe využívat křídelních prostorů, na což máme vhodné typy hráčů. Kluci si s trenérem lidsky sedli, to je také hodně důležité. Chtěli bychom se prezentovat atraktivním stylem a našim příznivcům vynahradit strádání v uplynulém období,“ podotkl manažer Jiskry.

A z toho také vyplývají ambice Třeboňských pro nadcházející ročník.

„Vedení klubu bude spokojené, když se budeme pohybovat v lepší polovině tabulky. Věřím, že je to v našich silách,“ konstatoval.

Je však jasné, že nová sezona krajského přeboru, která už netrpělivě klepe na dveře, bude hodně zajímavá a podle expertů by mělo jít o jeden z nejkvalitnějších ročníků v historii.

„Neznám samozřejmě do detailu sílu jednotlivých účastníků, ale čeká nás těžká sezona. Prim by v ní zřejmě měly hrát Český Krumlov, Želeč či Roudné, silný bude i Olešník s Lafatou a uvidíme, jak se bude prezentovat Milevsko, které mělo výtečné jaro. Zajímavé jistě bude sledovat rovněž výkony ambiciózního nováčka z Lomu u Tábora,“ nastínil František Švaňa okruh aspirantů na přední příčky

Fotbalisté Třeboně budou hrát stejně jako v předchozím období své domácí zápasy především v nedělním dopoledním termínu.

Poprvé se představí ve svém areálu Hliník v neděli 12. srpna, kdy od 10:30 hodin v úvodním kole krajského přeboru přivítají Protivín.
„Start je vždy důležitý a doma bychom body neradi ztráceli,“ dodal.