Větřní – Prachatice 2:3 (0:1). 70. S. Šálek, 79. D. Přibyl – 26. a 53. (PK) J. Sova, 48. M. Juroš.

Prachatický Tatran přišel na měsíc o oba gólmany a situaci bylo třeba řešit. „Na měsíc nám půjčili z Katovic mladého Petra Provazníka. Petr také měl zájem a my Katovicím moc děkujeme za vstřícnost,“ oddechl si trenér Václav Mareš, že se podařilo vyřešit otázku gólmana.

V zápase samotném již Tatran vedl o tři góly a vše vypadalo jasně. Nakonec se Prachatičtí museli o výhru třást. „Od první minuty jsme byli lepším týmem, soupeře přehrávali a vytvářeli si šance. Po uvolnění od Jardy Tesaře jednu z nich proměnil Jakub Sova. Chtěli jsme i ve druhé půli na soupeře vletět a podařilo se nám zvýšit na 2:0, když se ze třiceti metrů krásně trefil Martin Juroš. Třetí branku dal znovu Sova. Prošel přes tři hráče, ve vápně byl faulován a sám nařízenou penaltu proměnil. Měli jsme i další velké šance, ale další branky již nedali. Naopak jsme udělali chybu, když soupeř poslal míč za naší obranu a soupeř snížil. Deset minut před koncem se Velešín trefil z pětadvaceti metrů přímo do šibenice. Naštěstí jsme již tři body uhájili. Od stavu 3:0 se nám zápas moc nevydařil, musíme si na to dávat pozor.“

Nyní Tatran hostí doma silný celek z Roudného. „Ve Velešíně se zranil Kováč a mám již další omluvenky. Musíme sestavu zase různě přeskládat. S favoritem soutěže to nebude nic jednoduchého, ale musíme bojovat od první minuty,“ hledí k dalšímu utkání trenér Václav Mareš.