SKUPINA A

Dříteň – Netolice 1:4 (0:1). 87. J. Moudrý – 33. J. Lukáš, 48. V. Vlášek, 72. R. Meindl, 85. P. Volf.

Ani tentokrát nemohl nastoupit v dresu Netolic kanonýr Varyš, navíc chyběl za červenou kartu potrestaný Rokůsek. Přesto hosté utkání zvládli a potvrdili své ambice. Po druhé brance Vláška na začátku druhého poločasu bylo prakticky rozhodnuto. Netoličtí jsou tak stále pevně usazeni na čele tabulky skupiny A.

SKUPINA B

Stachy – Vacov 3:4 (3:1). 9. A. Eigner, 18. P. Záleský, 41. D. Demeter – 42., 69. a 83 (PK) G. Bujok), 71. F. Zitta.

Tradiční derby nikdy nemívá jasného favorita, oba týmy se v předchozích zápasech trápily. Hosté vsadili na mladý a fyzicky nadupaný tým, domácí mají směsku zkušených i mladých.

V prvním poločase měli Vacovští míč častěji na kopačkách, ale Stachy nekopromisně trestaly chyby v obraně soupeře. Po rohu skóroval Eigner – 1:0. Pár minut nato se po nedorozumění mezi stoperem a brankářem dostal k míči Záleský a zvýšil na 2:0. Hosté mezitím nastřelili dvě břevna, měli i další šance, ale Šebánek byl neprůstřelný. Když ve 40. minutě po krásné akci Demeter zvýšil na 3:0, tak hosté šli do kolen. Jenže okamžitě poté po rychlém protiútoku Bujok snížil a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Po přestávce se děly věci. Vacov domácím moc nepůjčil míč a hrálo se neustále před Šebánkem. Tlak byl ovšem dlouhou dobu neplodný. Až v 65. minutě přišla rozhodující akce zápasu. Pešl skvěle využil zaváhání obrany hostů, na velkém vápně míč zasekl, ale místo přihrávky na zcela volného Záleského volil střelu, která netrefila branku. Od té doby hosté začali jasně na hřišti dominovat. Opět Bujok a pak Zitta rychle vyrovnali a domácí se začali bát i o bod. O ten přišli v 85. minutě, kdy zcela nesmyslně faulovali ve vápně a z nařízené penalty zkompletoval Bujok hattrick – 3:4. Po prvním poločase to vypadalo na pohodlné vítězství domácích, ale za zcela nepochopitelný výkon Stach ve druhé části zápasu si hosté odvážejí body po právu.

Strunkovice – Husinec 8:0 (1:0). 30. a 80. M. Kuneš, 47. a 51. V. Páník, 64. L. Klein, 70., 83. a 86. R. Žurek.

Favorit si na nováčkovi doslova smlsnul. V prvním poločase ještě hosté udrželi jednobrankovou ztrátu, ale dva góly na začátku druhé části je položily do kolen. Strunkovičtí tak stále dýchají lídrovi tabulky na záda.

Čkyně – Střelské Hoštice 1:0 (1:0). 10. M. Gerold.

Čkyně nastoupila proti třetímu týmu tabulky a ukázalo se, že soupeř má svojí kvalitu, a to nemohly nastoupit některé hostující opory. Stejně tak tomu bylo i na domácí straně. Gól domácí dali již v první minutě, ovšem pro ofsajdové postavení nebyl uznán. Domácí se sice snažili, ale dobře organizovaní hosté jim dovolili skórovat jen jednou v 10. minutě, kdy se uvolnil Samohejl a nahrál nabíhajícímu Geroldovi – 1:0. Od tohoto okamžiku jakoby se nikdo již moc do ničeho nenutil a tak to pokračovalo prakticky do závěrečného hvizdu. Na těžkém bohužel neposečeném terénu moc kombinovat nešlo. Domácí tentokrát strašně moc kazili a nutno přiznat, že kromě spousty rohů si další vyložené šance nepřipravili. Utkání zvládli, ale nutno dodat, že takovýto výkon v dalších kolech určitě stačit nebude.

Dražejov – Prachatice B 1:3 (0:2). 55. V. Křivanec – 13. V. Šabršula. 33. F. Kolda, 88. M. Glomb.

Prachatická záloha si se soupeřem poradila i bez pendlů z áčka a hraje si v klidu středu tabulky. Pozitivem je, že zkušené matadory dokáží dobře doplnit i mladí hráči.

 1. Čkyně⋌ 7 7 0 0 25:2  21

 2. Strunkovice⋌ 7 6 1 0 27:7  19

 3. Prachatice B⋌ 7 4 0 3 17:14 12

 4. Sedlice⋌ 7 4 0 3 15:16 12

 5. Hoštice⋌ 7 4 0 3 13:16 12

 6. Bělčice⋌ 7 3 2 2 13:12 11

 7. Vacov⋌ 7 3 1 3 16:13 10

 8. Volyně⋌ 7 2 2 3 12:11  8