Vstupovali jste do sezony sice jako nováček, ale se zkušeným kádrem. S jakými představami jste do sezony šli?
Do sezony jsme šli se snahou hrát dobrý fotbal, aklimatizovat se v soutěži a hrát minimálně v klidném středu tabulky bez větších záchranářských starostí. A jako samozřejmostí u nás je pocit z dobré party v kabině a zábavy, která k amatérskému kolektivnímu sportu samozřejmě patří.

Máte po podzimu 29 bodů, což by mělo znamenat spokojenost. Co se povedlo a co naopak ne?
Určitě se povedly příchody nových hráčů před sezonou (Hojdekr, Rauscher), kteří se ihned stali stabilními členy sestavy. Dále se nám pak velice vydařila první polovina sezony, kdy jsme až do zápasu ve Strakonicích ztratili pouze dva body za remízu v Plané. S čím určitě nejsem spokojený, je závěr podzimu, zejména s utkáním na Lokomotivě České Budějovice, kde jsme měli jednoznačně zvítězit. Každopádně největší kaňkou podzimu je nízká účast hráčů na tréninku, kdy z různých důvodů se scházíme maximálně jednou týdně a to je velmi málo. Takže rychlé zhodnocení zní maximální spokojenost s počtem bodů i herním projevem, nespokojenost s tréninkovou morálkou, kterou musíme zlepšit. A ještě jednu věc musíme zlepšit, dostali jsme strašně moc gólů a to většinou po individuálních chybách. Na to se rozhodně přes zimu zaměříme.

Byl velký rozdíl a v čem mezi B třídou a A třídou?
Rozdíl byl samozřejmě v kvalitě soupeřů, kdy nám odpadly, se vším respektem k soupeřům v I.B třídě, některé zápasy z povinnosti, které většinou končily větším rozdílem ve skóre. Většina zápasů tak byla velmi vyrovnaná a zajímavá až do konce, což bylo proti I.B třídě jiné. Každopádně mužstva z I.B třídy, jako Sousedovice, Čkyně, Strunkovice, by se určitě v I.A třídě neztratily.

Kdo ze soupeřů na podzim překvapil a kdo je naopak zklamáním?
Překvapením pro mě byly výkony hráčů Nové Vsi, kteří u nás podali opravdu velmi dobrý výkon. Dále mě pak mile překvapily Lhenice a Vimperk. Zklamaly mě Vodňany, Prachatice a Planá u Českých Budějovic. Myslím, že jejich kádry mají určitě na větší bodový zisk.

Myslíte, že bude druhá polovina sezony pouze soubojem Nové Vsi a Lažiště, nebo může do boje o postup vstoupit někdo další a kdo?
Myslím, že soutěž je natolik vyrovnaná, že o postupu není v žádném případě rozhodnuto a do boje o titul se může zapojit kdokoliv, kdo má dvacet bodů a více.

Od třetího místa dolu je to hodně vyrovnané, co čekat od jara?
Čekám spoustu zajímavých a vyrovnaných zápasů, které, pevně věřím, budou v duchu fair play. Jinak očekávám posun mužstev jako jsou Prachatice, Planá a Vodňany směrem vzhůru a očekávám drama do posledního kola jak v popředí, tak i v suterénu tabulky.

Jak by měla vypadat zimní přestávka FK Lažiště a uvažujete o nějakém doplnění kádru?
Kádr máme stabilizovaný a doplňovat ho budeme pouze v případě nutnosti či nějakého odchodu. Každopádně by se měl postupně zapojit dlouhodobě zraněný Ondra Málek, který, doufám, bude zdráv a stane se velkou posilou, neboť před svým zraněním patřil k tahounům mužstva.

Předpokládám, že za současné situace bude tým útočit na postup do krajského přeboru. Měl by to být cíl?
Pokud kluci budou více trénovat a zlepší přístup k některým drobným věcem, které po nich vyžaduji, určitě se můžeme o první místo poprat. Do každého zápasu půjdeme s cílem vyhrát a uvidíme, na co to bude stačit. Jinak si myslím, že o postup by měl bojovat někdo jiný. Přijde mi ne úplně v pořádku, že města jako Prachatice a Strakonice hrají pouze I.A. třídu a jsou za Lažištěm.