Ve třetím kole zajíždějí Lažišťští v neděli dopoledne na hřiště Rudolfova. Ten v minulé sezoně bojoval až do závěru o záchranu, dalo by se tedy říci, že to může být pro tým z Prachaticka určité srovnání, do jaké míry je konkurenceschopný.

Začátek sezony byl složitý. Hned na úvod zkušené Milevsko, na jehož hřišti Lažišťští příjemně překvapili a uhráli remízu 2:2. „Je to bod s tak trochu hořkou příchutí,“ komentoval zápas trenér Josef Raušer. Nelze se mu divit, nováček soutěže vedl v poločase 2:0.

Ve druhém utkání přišla porážka s Osekem 1:4. Ale pozor, Osek není žádný otloukánek a skončil v našlapané předchozí sezoně šestý. Navíc Lažišťským chyběla úderná gólová síla ve dvojici Vokatý – Sedláček. Soupeř dokázal velmi zkušeně využít každé nabídnuté šance. „Dostali jsme dva góly po standardkách a dva po individuálních chybách. Toho se zkrátka musíme vyvarovat,“ hodnotil trenér domácí utkání.

Nyní tedy čeká cesta na Rudolfov, kde se hraje v neděli dopoledne. „Do sestavy by se již měli vrátit někteří hráči. Musíme hodit za hlavu zápas s Osekem a soustředit se na Perštát. Bude to boj, ale věřím, že nějaký bodík přivezeme,“ burcuje svůj tým před zápasem trenér Josef Raušer.