Ze začátku to ale vypadalo spíš na prodloužení nepříjemné série Rudolfova. Již v 9. minutě totiž poslal Milevské do vedení Jaroslav Paták.

Naneštěstí pro hosty však odpověď Rudolfova přišla záhy. O tři minuty později již bylo srovnáno, když se trefil Jasenský, a v 19. minutě už Rudolfov vedl díky hlavičce Šindeláře.

Ve druhém poločase pečetil první domácí výhru Rudolfova z penalty Radim Pouzar.

„Na domácí výhru už jsme čekali hodně dlouho, a ani jsme si nemohli v šatně vzpomenout, jak vlastně zní náš vítězný pokřik. Už jsme to potřebovali jako sůl,“ usmíval se domácí trenér Otakar Matouš.

Milevsko ovšem nebylo horším týmem. Rudolfov sice po většinu prvního poločasu dominoval, po pauze už se ale hrálo převážně v hostující režii „Prohráli jsme nezaslouženě, minimálně na bod jsme měli,“ domnívá se kouč Milevska Miroslav Strnad. „Dostali jsme dva zbytečné góly v první půli, když jsme si nepohlídali rohové kopy domácího Pouzara. Přitom jsem na ně hráče upozorňoval,“ pokračoval ve svém hodnocení milevský trenér.

Poločasový stav 2:1 však stále ještě dával hostům naději. Ti také po přestávce přidali a dvakrát měli blízko k vyrovnání. „Půl hodiny jsme odehráli na polovině Rudolfova a vytvořili si i dvě velké příležitosti, zastavila nás ale penalta pískaná proti nám,“ říká Strnad.

V 74. minutě se za záda stopera Tomáš Vakoče dostal Radim Pouzar, milevský stoper ho zastavil faulem a vyfasoval za to červenou kartu. Následnou penaltu sám postižený rudolfovský kanonýr proměnil a stanovil definitivní podobu výsledku.

„Penalta měla být, to je bez diskuzí. Vyloučení ale bylo podle mě velice přísné. Pak už to byla z naší strany spíš křeč. Se zápasem už se těžko dalo něco dělat,“ litoval po utkání kouč Milevsko Miroslav Strnad.

Tři otázky pro vyloučeného stopera Milevska Tomáše Vakoče:

V 74. minutě duelu fotbalového krajského přeboru Rudolfov – Milevsko byl za faul na Pouzara vyloučen a proti jeho mužstvu se navíc kopala penalta. Domácí kanonýr ji proměnil a Milevsku tím zhasla poslední jiskérka naděje na bodový zisk.

Jak jste viděl onen inkriminovaný okamžik, po kterém jste byl vyloučen a kopala se proti vám penalta?
Jsem naštvaný, v žádném případě jsem ho nestáhl rukama, jak to posoudil rozhodčí. Pouzar mě předběhl a zastavil se. A já, jak jsem byl v pohybu dopředu, tak jsem ho povalil. Dobře, že se pískala penalta, to beru. Ale červená karta? To bylo tedy hodně přísné vyloučení.

Byl to jeden z rozhodujících momentů, které rozhodly o vaší porážce?
Samozřejmě je to složité někoho přehrát, když máte v poli o jednoho hráče méně a ještě prohráváte. Rudolfovu ten moment určitě pomohl.

Co ještě bylo příčinou prohry vašeho mužstva?
Začátek jsme měli dobrý, pak jsme ale podcenili dvě situace při rohových kopech soupeře. Počínali jsme si nedůsledně při jejich bránění, jeden z těch gólů jde i na můj vrub. Nezbývá, než se z toho poučit a jít dál.