Lhenice - Vimperk 6:0 (3:0). Branky: 19., 42., 47. a 62. R. Iliev, 38. a 90. P. Prenner. ČK: 0:1 (35. T. Winter.
„Po personálních problémech, které jsme v týdnu před utkáním řešili, i neúčasti několika hráčů na utkání musím poděkovat všem na hřišti, jak zápas zvládli. Zlomovým momentem byla červená karta pro vimperského gólmana, i když jsme i předtím měli trochu více ze hry a vedli. Po červené kartě jsme dali z trestného kopu druhý gól. Jsem rád, že kluci nepodlehli tomu, že hrajeme přesilovku a odmakali celý zápas. Všichni odehráli dobrý zápas a nad všemi čněl střelec čtyř gólů Roman Iliev,“ zhodnotil utkání vedoucí lhenického týmu Pavel Boška.

„Jedním slovem, propadák. Ve 37. minutě jsme dostali červenou kartu, když náš brankář Tomáš Winter chytil míč před vápnem a z následného trestného kopu jsme inkasovali na 2:0. V tu chvíli bylo po zápase a už se hrálo jen o to, kolik dostaneme gólů. Musím ale uznat, že domácí hráli hodně dobře a dělali nám velké problémy. Jejich rychlý přechod do útočné fáze nás de facto zničil. Prohráli jsme 0:6 a domů jedeme s debaklem. Klukům ze Lhenic přeji, ať se jim daří dál, prostředí u nich naprosto v pohodě. My musíme zkrátka máknout příště a doma ve Čkyni v neděli ve 12:30 hodin musíme porazit Strakonice,“ komentoval utkání vimperský trenér Michal Uhlík.

Trhové Sviny - Prachatice 1:1 (1:0). 36. O. Kolář - 78. D. Kováč.
„V prvním poločase jsme nebyli dostatečně důrazní, proto jsme o branku prohrávali. Druhý poločas byl již z naší strany o něčem jiném. Začali jsme více komunikovat, kombinovat a bylo tam více bojovnosti. Chyběla nám však finální fáze před brankou soupeře. Vzadu jsme to stáhli na tři beky, vpředu hráli na tři útočníky a vynutili si tlak. Domácí toho využívali k nepříjemným brejkům, ale podržel nás v bráně Pepa Hopfinger. Důležité bylo, že se nám podařilo vyrovnat. Bod ze hřiště soupeře je pro nás důležitý. Teď je na to třeba doma navázat výhrou nad Planou,“ shrnul utkání v Trhových Svinech prachatický trenér Lukáš Kubát.

Junior Strakonice - Lažiště 2:1 (1:1). 19. a 64. J. Zušťák - 34. T. Vokatý.
„První půlhodinu zápasu jsme prospali. Domácí si vytvořili dvě šance a z jedné z nich šli po rohovém kopu Zušťákem do vedení. Poté jsme byli lepším týmem, vyrovnali jsme a měli i další solidní šance, ale ty neproměnili. Ve druhém poločase jsme začali lépe my a měli více ze hry. Vytvořili si tři velké šance, ale znovu bez úspěchu v zakončení. Po hodině hry jsme měli uskočit o dva góly a mohlo být hotovo. Místo toho jsme inkasovali druhý gól. Utkání rozhodla naše nemohoucnost v koncovce a naopak střelecká pohotovost Honzy Zušťáka. Nedá se nic dělat, jednou porážka musela přijít. Jedeme dál, pořád jsme první a příště zase chceme vyhrát,“ komentoval duel lažišťský trenér Josef Raušer.

Sestava Lažiště: Tesař - Bednár (65. Albert), Bízek, Hojdekr, Macek - Sedláček, Volmut, Rauscher (76. Hrbek), Makoš - Pěsta (68. Linhart), Vokatý.