Oba celky v prvním jarním kole body ztrácely. Bavorovice jsou však namočeny do bojů o záchranu. Vimperk v minulém kole podlehl lídrovi tabulky z Nové Vsi po vlastních chybách. Když se jich vyvaruje v Bavorovicích, mohl by tým ze Šumavy myslet na body.

V sobotu odpoledne nastoupí Lheničtí, kteří po výhře nad Vodňany poskočili na čtvrté místo tabulky, na hřišti posledního týmu tabulky ve Větřní. Postavení v tabulce však nemusí vůbec nic znamenat, Větřní má ve svém středu několik hodně kvalitních hráčů. Lhenice se tedy musejí mít na pozoru.

O postup do krajského přeboru bojují Lažišťští. Ze druhého místa tabulky ztrácejí na lídra pouhý bod a v neděli od 14 hodin budou v duelu s Trhovými Sviny favoritem. „Musíme však hrát obezřetně, soupeř má kvalitní tým a na hřištích soupeřů předvádí solidní fotbal,“ nabádá k obezřetnosti lažišťský trenér Josef Raušer.

Ve stejný čas, ale s úplně jinými starostmi, nastoupí v neděli i prachatický Tatran. Po nevydařeném začátku soutěže se sice již prokousal na desáté místo, ale potřebuje další body. K tomu mají Prachatičtí ideální možnost v duelu s předposlední Lokomotivou České Budějovice. „Musíme jít zápas od zápasu a neohlížet se na nic kolem nás. Potřebujeme doma vyhrávat,“ uvedl po minulém kole a výhře nad českobudějovickou Slávií prachatický trenér Václav Mareš.