Bez bodu jsou Lhenice a překvapivě i Lažiště. Naopak naplno bodovaly celky Vimperka a Prachatic.

Lhenice – Junior Strakonice 0:2 (0:1). 6. J. Ouška, 61. L. Němeček.
„Odehráli jsme se Strakonicemi vyrovnané, bojovné utkání, kde to bylo o maličkostech. Utkání se většinou rozhodují v pokutových územích a tam byl soupeř důraznější, při některých odrazech možná spíše šťastnější, ale každopádně dokázal dostat míč dvakrát do brány a my nikoli, ačkoliv jsme k tomu šance také měli. Hosté ukázali zkušenost, byli na míči fotbalovější, my jsme se k bezprostřednímu ohrožení branky moc nedostávali, ale to vlastně ani hosté, spíše se bojovalo uprostřed hřiště. Nemohu většině hráčů upřít snahu, bohužel nám v některých momentech chybí větší klid i kvalita. Co mě ale nejvíce překvapuje a čemu nerozumím, je naše nedisciplinovanost, (ne)ochota některých hráčů pracovat a obětovat se pro tým a kolektivní úspěch, přestože o tom každý týden mluvíme. Myslím, že to by měl být základ a pokud si to neuvědomíme, nebude to dobré. Řečmi ještě nikdo nikdy nic neuhrál,“ komentoval utkání lhenický trenér Ivo Čech.

Vimperk – Lokomotiva ČB 4:1 (1:0). 5. M. Císař, 65. M. Šíp, 82. L. Sýs, 92. V. Šimandl – 52. M. Sudek.
„V dalším zápase jsme doma hostili tým Lokomotivy České Budějovice a chtěli samozřejmě vyhrát. Zápas začal skvěle, centr Čecha na zadní tyč zakončil Mates Císař hlavou a vedli jsme hodně brzy 1:0. Dále jsme hráli a měli dost šancí, které jsme ale neproměnili. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro nás a druhý poločas jsme chtěli odehrát lépe. Bohužel jsme ale inkasovali na 1:1 a hrálo se od začátku. V pravou chvíli se ale domluvili naši zkušení hráči Vondrášek se Šípem na rozehrání standardní situace a Martin Šíp nás poslal opět do vedení. Musím ale sportovně uznat, že hosté měli za stavu 1:1 šanci a nedali jí, kdy nás hodně podržel brankář Winter. Naše vedení jsme ještě navýšili góly Sýse a Šimandla a vyhráli 4:1. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě a měli více šancí než náš soupeř. Máme 23 bodů a já jsem moc spokojený. Za týden se popereme v Nové Vsi o další body a ukončíme náš skvělý podzim,“ shrnul utkání vimperský trenér Michal Uhlík.

Prachatice – Větřní 3:1 (3:0). 4. a 14. J. Lukeš, 23. D. Kováč – 67. P. Kotlár.
„Jsem moc rád za tři body, byl to pro nás zápas pravdy. V prvním poločase jsme hráli to, co se řeklo před zápasem v kabině. Bylo to agresivní, do těla, navíc jsme začali proměňovat šance. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v našem výkonu, první čtvrthodina byla dobrá, ale pak jsme začali odcházet fyzicky a začali tahat za kratší konec. Vyústěním toho byl gól soupeře, ale tři body nakonec máme, což je nejdůležitější. V zimě musíme zapracovat na fyzičce,“ komentoval utkání prachatický trenér Václav Mareš a doplnil: „Jsem rád, že jsme se chytili střelecky, především Honza Lukeš, který dal za dva zápasy pět branek. Je pohyblivý a ideální do brejků.“

Lažiště – Nová Ves u Č. Budějovic 1:3 (0:0). 66. J. Volmut – 59. T. Novák, 78. A. Trejbal, 87. A. Prokop. ČK: 1:0 (90. J. Makoš).
V přímém souboji o první místo domácí doma ztratili všechny tři body. „Bylo to hezké, herně vyrovnané a bojovné utkání. Soupeř měl tři brejkové šance a dal z nich tři branky, ale takový je někdy fotbal. My měli možná míč o něco více na noze, ale na to se nehraje. Soupeř dával góly po našich chybách. Domácí porážka vždycky mrzí, ale bodů máme dost a musíme hledět dál, příští víkend nás čeká další zápas. Na ten se musíme připravit,“ komentoval duel lažišťský trenér Josef Raušer.