Junior Strakonice - Hluboká nd Vltavou 0:4 (0:1)

Branky: 8. a 60. Pecka, 48. a 90.+1 Tauber. ŽK: 5:5 (Prajzler, Zahrádka, Bílý, Kubeš, Kafka – Kadlec, Hrachovec, Píša, Antoš, Pilný). Diváci: 100. Rozhodčí: Votava – Leiš, Pečenka.
Sestava Junioru: Lízal – Fajtl, Legdan, Smola – Kubeš, Benedikt (77. Třeštík), Zahrádka (68. Horník), Prajzler (63. Stöger) – Váchal, Bílý (81. Kafka) – Krejčí (63. Máška).

Hosté přijeli v roli velkého favorita, a když dal po necelých deseti minutách kanonýr Pecka vedoucí branku, bylo s domácími zle. Favorit podruhé udeřil v úvodu druhé půle a dokráčel si pak v klidu pro tři body. "Hluboká potvrdila svou sílu. Viděl jsem na videu všechny jejich zápasy, věděl jsem, co čekat. Kvalita je tam velká a na to bohužel v současné době nemáme. Mají tam řadu hráčů, co hráli divizi či třetí ligu a svou výkonnost potvrdili i u nás," komentoval utkání strakonický trenér Přemysl Šroub.

Taktiku domácích nabourala branka Pecky v 8. minutě. "Chtěli jsme hrát něco podobného jako proti Třeboni, dobře bránit a pokusit se něco vytvořit z rychlých brejků či standardek. Bohužel jsme dostali gól hned na začátku. Propadli jsme na půlce hřiště, přišla ztráta míče, soupeř to rychle přenesl a jejich hráč si s tím dobře poradil. To nám náš záměr trochu narušilo, chtěli jsme udržet 0:0 co nejdéle. Hra se pak vyrovnala, Hluboká si s námi nevěděla rady, nemohla se dostat přes naši obranu. Bohužel to v první půli bylo po jediné střele na bránu 0:1. Do druhé půle jsme si řekli, že musíme hrát stejně, máme čas, pak prostřídáme a otevřeme to. Realita byla jiná. Hned na začátku přišlo nezodpovědné odbránění standardky. Hráči mají rozdělené role, každý má stát na svém místě, ale nedodrželi to. Dostali jsme gól ve 48. minutě a bylo prakticky po zápase. Přesto jsme to otevřeli, změnil rozestavení, hráli jsme až na tři vpředu, zkoušeli, jestli se to povede, ale dostali jsme další dva góly do otevřené obrany. Ale to již mě tolik nemrzí, mrzí mě góly na začátku obou poločasů. Musím však uznat kvalitu soupeře. Muselo by se sejít plno faktorů, abychom proti takovému týmu mohli bodovat. Hluboká má podle mne již nyní divizní parametry a půjde si za tím," dodal k utkání samotnému trenér.


Načítám tabulku ...