SK Čkyně - Spartak Kaplice 1:4 (0:1)

Branky: 70. G. Bujok - 5.(PK) a 47. (PK) J. Divoký, 56. J. Lesňák, 76. R. Daniel.

V prvním poločase měli domácí výhodu řady standardních situací, ale kaplická obrana si s nimi dokázala lehce poradit. Naopak hosté šli rychle do vedení z penalty. Když na začátku druhé proměnili i druhou, s domácími bylo zle. Nakonec z toho je nepříjemná porážka 1:4. "Nejprve musím poděkovat Jirkovi Peškovi a vedení Zdíkova, se kterým jsme se dohodli o pomoci. Zahrál výborně a patřil k nejlepším. Škoda, že se k němu nepřidali i někteří domácí odchovanci," uvedl úvodem čkyňský trenér Jan Děd.

S výsledkem ani výkonem svého týmu však nemohl být spokojen. "Ostuda, tak stručně lze charakterizovat výsledek zápasu s Kaplicí. Bohužel naší laxnost z posledních přípravných utkání hned v úvodu trestali hosté penaltou. Zbytek poločasu nám nejde upřít snaha, ale po nespočetném množství standardek jsme si vyloženou šanci nevytvořili," komentoval stručně první poločas domácí trenér.

Prachatičtí fotbalisté slaví první výhru sezony. Ilustrační foto.
Tatran konečně zlomil prokletí, veze všechny tři body z Týna nad Vltavou

Výkon v tom druhém jej však obrazně zvedl ze židle. "Věřil jsem, že se to ve druhem poločase zlomí. Také zlomilo, ale v náš neprospěch. Kaplický hráč nevypustil zdánlivě ztracený míč do autu, skluzem ho posunul dopředu, kde Míra Miklas nejprve ani nechtěl hrát, pak zjistil, že už ho napadá útočník a pak vymyslel nesmyslnou nahrávku šajtlí přes nohu tak přesně, že si to hostující útočník jen píchl před stoperem a byl z toho druhý faul a jednoznačná penalta," popsal situaci z úvodu druhé půle Jan Děd a doplnil: "Navíc to odnesl Vašek Turek pravděpodobně větším zraněním. Tím se vše zlomilo, protože se rozhodila sestava a vneslo to chaos do hry. V podstatě to byla od nás křeč už do konce utkání. Takové K.O. Absolutní nezodpovědnost jedince vůči kolektivu a de facto tím jsme přišli i o kapitána do konce sezony. Třetí gól padl po rychlém průniku středem, který jsme nedokázali ani faulem zastavit. Nikdo kaplického hráče nezastavil a z vápna vystřelil přesně k tyči. Střelu sice gólman dokázal vyrazit, ale dobíhajícího hráče, který tušil, že by to právě takto mohlo být, nezachytil Miklas a bylo to 0:3. Z rohu dokázal snížit Gusta Bujok na 1:3. V závěru přišel další zkrat v obraně. Po jednom odkopu Kaplice si dobíhal pro míč Friedl s náskokem před útočníkem, všichni čekali klasickou malou domu a případný nákop brankářem. Bohužel se rozhodl pro variantu kličky. Ukopl si přitom míč a u lajny ho tělem jako žáčka obral čistě útočník o míč a vyrazil do našeho vápna. Podpořil ho okamžitě náběhem krajní záložník. David Chvál útočníka dobře zakřižoval, ale sprintujícího záložníka, na kterého šel míč, opět nezachytil Miklas a bylo 1:4. Tímto výsledkem také zápas skončil."

"Děkuji za neustálé povzbuzování domácím kotelníkům, kteří trošku vylepšovali domácí náladu. Je třeba si uvědomit a už konečně si vzít ponaučení, že to není jen o tom si přijít zahrát. Stojí to spoustu času všech lidí okolo a je za vším spousta práce. Podmínky ve Čkyni patří k těm lepším a všichni dělají maximum, aby všichni hráči měli ty nejlepší podmínky a tréninky. Vrcholem každého klubu by měl být A-tým. A za něj bojovat. Navíc teď nejsme v úplně komfortní situaci. Ne si přijít, jen když budu mít čas a jak se mi to hodí. A ještě dodám, ne si přijít jen kopnout, což mě u některých připadá a reagují na to po právu diváci. Bohužel," neskrýval své zklamání z výkonu trenér a doplnil: "Teď je třeba zvednout hlavu, spadnout z těch oblaků a začít s pokorou fungovat. A opět připomínám, že jeden trénink týdně je málo. Minimálně to platí pro náš tým. Za týden už se nesmí tyto chyby opakovat a věřím, že se z toho všichni poučí. A konečně nastoupí pro změnu hráči, kteří nemohli od zápasu s Prachaticemi."


Načítám tabulku ...