Jako vždy záleží počet sestupujících z I.B tříd na sestupech z divize. Ze skupiny B může sestoupit pouze poslední tým, ale dolu může jít i předposlední. Začíná tedy velká bodová kalkulace i napříč skupinami. Že půjdou dolu všichni poslední, je jasné. Na předposledních místech je situace následující: Větřní 16 bodů, Chelčice 17, Protivín B 17, Lomnice nad Lužnicí 12. Skupina B má tedy slušné vyhlídky na to, že by mohl sestupovat jen poslední.

Jarní výsledky dvojice Chelčice - Netolice pospojovaly spodek tabulky a hned následující víkendové kolo přinese několik vzájemných soubojů mužstev, která jsou nejvíce ohrožena sestupem. Sokol Stachy hostí Sokol Bělčice a Dražejov Chelčice. V každém dalším kole přijdou na řadu podobné zápasy (v dalším kole například Bělčice - Štěkeň a Netolice - Stachy) o záchranu a možná i každým kolem někdo z ohrožených z boje o záchranu vypadne a zbytek sezony si dohraje v klidu. V každém případě půjde o zajímavou zápletku pro fanoušky, kteří by neměli na hřištích chybět.

Fotogalerie: Březí - Stachy. 240421

A jak vypadá chvost tabulky skupiny B: 8. Štěkeň 22, Dražejov 22, Bělčice 20, Stachy 19, Strakonice B 18, Chelčice 17, Netolice 16.

Zkuste odhadnout, který tým z této skupiny záchranu v této sezoně nezvládne?


Načítám tabulku ...