Tatran Prachatice - Spartak Kaplice 0:1 (0:1)

Branka: 39. J. Česák. ŽK: 3:3 (Kováč, Babka. Jak. Rauscher - Gutheis, Divoký, Říha). Rozhodčí: Mrosko - Novotný, Handšuh.

Josef Hopfinger, asistent trenéra Prachatic: "Stále stejná písnička. Soupeře přehráváme kombinačně, přinutíme ho bránit, ale hrajeme pak do plných a sami si nic nevytvoříme. Kaplice nám utíkala do brejků a jeden z nich proměnila. Pokud potkáme kvalitního soupeře jako Kaplici, tak mají zápasy prakticky stejný scénář. Druhý poločas jsme měli soupeře prakticky na půlce, ale když jsme se již dostali do situace, kdy to chtělo vystřelit, tak jsme stále hledali nějaké lepší řešení. Málo jsme stříleli."

SK Čkyně - Šumavan Vimperk 0:1 (0:0)

Branka: 77. O. Rod. ŽK: 3:1 (Pinke, M. Miklas a V. Turek - Koloušek). Rozhodčí: Novotný - Mrosko, Handšuh). Diváci: 288.

Jan Děd, trenér Čkyně: "Dostal jsem od kluků k narozeninám pěkný dárek. Bohužel. Vyhrál zaslouženě lepší tým. Náš výkon rozhodně nebyl adekvátní k derby a navíc v domácím prostředí. Chybělo mi tady srdíčko. Jediný, koho vyzdvihnu, je gólman Drnek, který přes virózu předvedl opět nadprůměr, bohužel byl jediný. Vimperk působil mnohem fotbalověji. Mnohem více chtěl. U některých z nás to vypadá, že to nejde fyzicky. Když k tomu hráči přidají i spoustu zkažených přihrávek a naopak spoustu prohraných nebo i vypuštěných soubojů, jakoby ani nechtěli někteří hrát, tak prostě není nárok na body. Takovýmto způsobem nemůžeme bohužel uspět asi s žádným soupeřem. Musíme si každý sáhnout teď do svědomí sám. Jsem zklamaný, vře to ve mě. Omlouvám se divákům za náš výkon, protože ten jejich měl kvalitu."

Lukáš Sýs, trenér Vimperka: "Ve Čkyni jsme chtěli navázat na výkon z minulého týdne, kdy jsme doma remizovali se Strunkovicemi. Řekl bych, že se nám to povedlo na výbornou a našemu zodpovědnému výkonu chybělo už jen pár gólů navíc v soupeřově síti. První poločas byl celkem vyrovnaný s ojedinělými šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase jsme měli jasně více ze hry a myslím, že na našeho gólmana nešla ve druhém poločase ani jedna střela. Skóre v náš prospěch nebylo vyšší jen z důvodu naší nepřesné mušky a gólmanovi Drnkovi, který v brance Čkyně měl dnes uzamčeno. Naštěstí pro nás domácího gólmana překonal Ondra Rod, který vstřeleným gólem korunoval svůj výborný výkon. Náš nejlepší střelec Tomáš Koloušek tentokrát vyšel střelecky naprázdno, ovšem gólovou asistencí ukázal, jak je pro tým důležitý. Téměř bezchybný výkon dnes předvedla naše celá obrana. Především kluci ze středu pole, obránci Vojta s Klimentem a záložníci Rod s Uhlíkem odehráli utkání na jedničku s hvězdičkou. Z důvodu drobného zranění nemohl do branky nastoupit Kuba Formánek a tak jej nahradil Lukáš Svěchota, který ve svém prvním derby vychytal další nulu v této sezoně. V týmu se po roce objevil náš cestovatel a dobrodruh Ondra Vlk, který se na pár týdnů vrátil do Čech a dnes byl především psychickou podporou pro naše hráče a dokonce nastoupil na 15 minut do útoku. Nastoupil a téměř ihned jsme vstřelili vítězný gól po ose Koloušek - Rod, takže byl dnes Vlčák takové naše štístko," komentoval utkání vimperský trenér Lukáš Sýs a dodal: "Příští týden přivítáme doma Kamenný Újezd a se vší úctou k soupeři bych rád potvrdil postavení v tabulce a věřím, že uděláme maximum pro naše vítězství."

Strunkovice nad Blanicí - Zlatá Koruna 3:2 (1:1)

Branky: 9. a 56. (PK) R. Žurek, 61. V. Páník - 37. (PK) J. Šebelka, 77. V. Beránek. ŽK: 3:3 (Kadlec, Funda, R. Žurek - Trnka, Šebelka, Persán). Rozhodčí: Barva - Bartůněk, Švec.

Václav Beneš, trenér Strunkovic: "Vyhráli jsme velice těžké utkání. Hosté, kteří mají ve svém kádru většinu hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, se u nás prezentovali technickou a kombinační hrou. Většinu času měli míč na svých kopačkách. My se snažili důsledně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Prvním důležitým mometem, který nám pomohl k vítězství, byla krásná vedoucí branka Romana Žurka ze střední vzdálenosti. Druhým a rozhodujícím momentem bylo odskočení o dvě branky na 3:1. Od té chvíle jsme mohli hrát více v klidu. I když soupeř v závěru snížil, vítěství jsme si již nenechali vzít. Kluci si museli sáhnout na dno svých sil a odměnou jim bylo velice důležité vítězství. Divákům se fotbal musel líbit a všichni hráči byli odměněni potleskem."


Načítám tabulku ...