Dvě kola před koncem sezony ještě není vyluštěna ani tajenka toho, kolik týmů z B skupiny fotbalové I.B třídy na jihu Čech sestoupí. Proto musí být v pohotovosti ještě celá šestice mužstev, která je sestupem ohrožena. Víkendové kolo přineslo pro nepřízeň počasí dva odložené zápasy a právě jeden z nich může být pro boj o záchranu dost klíčový. Nehrál se souboj posledních dvou Štěkeň - Dražejov a na jeho termín se čeká na rozhodnutí STK, soupeři se nedohodli.

Zdroj: Zdeněk Formánek

Projděme si, jak uplynulé kolo dopadlo.

Sokol Stachy – Sokol Sedlice 1:0 (0:0)

Branka: 60. (PK) P. Záleský. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Ťupa – Černý, Datsenko.

Stašští fotbalisté nechali na hřišti všechno. Bojovali, doslova jezdili po zadku a odměnou jim byly tři body. Ty jim po hodině hry vystřelil z pokutového kopu nejzkušenější hráč Pavel Záleský. Hosté tentokrát doplatili na užší kádr, když navíc museli již po dvaceti minutách střídat a stáhnout pro zranění ze hřiště zkušeného Zdeňka Mikeše.

Bělčice – Chelčice 3:2 (1:1)

Branky: 41. O. Páca, 48. a 72. K. Hanzlík – 45. J. Křenek, 81. (PK) P. Celý. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Švarc – Marek, Tlapa.

Pro domácí z tohoto duelu neexistovalo nic jiného než výhra. Každý jiný výsledek by je stahoval hodně blízko sestupu. Soupeře naopak mohla výhra dostat do vod záchrany. Domácí tentokrát chtěli víc, o body se poprali a stále živí naději na záchranu I.B třídy. Oba celky čeká v dalším kole další tuhý boj o důležité body.

Prachatice B – Vacov 1:2 (0:1)

Branky: 50. T. Balica – 33. J. Ketzer, 79. M. Václavík. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Švec – Šíma, Pluhař.

Zdroj: Zdeněk Formánek

„Hrál se uvolněný a pohledný zápas. První půli jsme byli asi mírně fotbalovější, bohužel jsme dvě velké příležitosti využít nedokázali a soupeř nás za to potrestal. Úvod druhé půle byl podobný a zaslouženě jsme vyrovnali. Pak jsme však odešli a soupeř si vytvořil několik příležitostí a jednu z nich využil,“ komentoval duel domácí trenér Josef Hopfinger.

Zdroj: Zdeněk Formánek

Vlachovo Březí – Střelské Hoštice 6:1 (1:1)

Branky: 12. M. Novotný, 46. J. Hubáček, 59. a 76. L. Martínek, 69. a 82. J. Lukeš – 41. P. Málek. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Šíma – Švec, Pluhař.

Domácí mohli již v prvním poločase utéct o pár branek, ale nedali šance. V tom druhém jasně dominovali. Po dvou gólech dali Martínek s Lukešem, kteří šli na hřiště až v průběhu druhého dějství. Souboj o druhé místo tabulky tak jasně vyzněl pro tým z Prachaticka.

Netolice – Junior Strakonice B 3:1 (2:1)

Branky: 9. a 66. M. Raušer, 35. P. Fux – 17. M. Stöger. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Hruška – Brodský, Trněný.

Vítěz bere vše, tak by se dal nazvat tento duel. Hosté přijeli se sestavou plnou mladých hráčů a dobře bránili. Nicméně domácí se již v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení, které po změně stran udrželi a tři body prakticky znamenají záchranu. Béčko Strakonic se o ní musí poprat v posledních dvou kolech.

Bavorov – Volyně odloženo na 7. června.

Štěkeň – Dražejov odloženo, termín určí STK.


Načítám tabulku ...