Poslední kolo B skupiny fotbalové I.B třídy muselo dát odpověď na to, kdo sestoupí. Bylo jasné, že to bude někdo ze Strakonicka, ale čekal se pouze jeden sestupující. Nakonec jdou dolu z této skupiny dva týmy. Poslední Dražejov a navíc Bělčice, které v porovnání s Božeticemi ze skupiny C měly při stejném bodovém zisku a brankovém poměru nastříleno o čtyři góly méně…

Projděme si výsledky posledního kola.

Bělčice – Volyně 0:0

ŽK: 1:1. Rozhodčí: Hruška – Pavelka, Kostka.

Remíza mohla domácím dávat naději na záchranu, nakonec to nestačilo. Na větší počet vstřelených branek se na úkor Bělčic zachránily ve skupině C Božetice. V utkání samotném byli fotbalovější hosté, přesto se v závěrech obou poločasů dostali do šancí domácí. Ty však neproměnili a sestupují.

Chelčice – Prachatice B 7:2 (4:2)

Branky: 7. a 40. J. Křenek, 27. a 62. T. Kouba, 34. a 76. V. Pícha, 54. J. Chalupský – 9. P. Bajčík, 16. K. Wagner. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Šíma – Švarc.

Prachatičtí přijeli s mladým týmem a navíc musel jeden z těch zkušenějších, Kasík, brzy pro zranění střídat. Domácí si poslední zápas užili a bez tlaku na výsledek ukázali, že se v I.B třídě zachránili právem.

Netolice – Střelské Hoštice 2:2 (1:0)

Branky: 35. R. Mužík, 77. P. Fux – 51. a 84. R. Duraj. Bez karet. Rozhodčí: Švarc – Heinzl, Pluhař.

Od chvíle, kdy jsou Netoličtí zachránění, tak se jim nedaří v zakončení. Tentokrát neproměnili penaltu. Hosté remízu berou, k utkání přivezli šest dorostenců, kteří se otrkávali v dospělém fotbale.

Vlachovo Březí – Bavorov 6:1 (2:1)

Branky: 14. a 45. J. Hubáček, 46. a 50. J. Bízek, 61. a 71. J. Lukeš – 27. B. Begiri. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (34. D. Folta). Rozhodčí: Šíma – Sýkora, Datsenko.

Takový výprask asi lídr tabulky nečekal. Domácí mají za sebou skvělou sezonu a toto byla třešnička na dortu a potvrzení druhého místa. Hosté nepostavili do základu klíčové hráče Jiřího Fundu a Jakuba Varyše, k dispozici vůbec nebyl Rosťa Tomek. Navíc dohrávali opět v oslabení, když byl již počtvrté (!!!) v sezoně vyloučen Folta. To však jejich výprask neomlouvá.

Dražejov – Sedlice 1:4 (0:4)

Branky: 53. T. Pelc – 12. M. Zíka, 35. M. Bálek, 40. a 42. D. Janoušek. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Toucha – Hoch, Šedivý.

Hosté v prvním poločase v Dražejově jasně dominovali a odsoudili soupeře k sestupu. Sedlice byla lepší ve všech činnostech a až ve druhém poločase dovolila domácím vstřelit čestný úspěch.

Štěkeň – Vacov 4:2 (3:0)

Branky: 12., 27. a 40. V. Kynkor, 52. V. Poláček – 63. T. Hozman, 67. F. Zitta. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Žemlička – Dušek, Kakos.

Domácí si spravili chuť po nevydařené dohrávce s Dražicemi (2:3). Soupeř přivezl mladý tým, který třikrát neuhlídal kanonýra Kynkora. Vacov korigoval sou porážku dvěma brankami až za stavu 4:0 pro domácí.

Stachy – Strakonice B 2:1 (2:0)

Branky: 25. T. Kortus, 39. M. Šíp – 86. D. Míčka. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (83. M. Voldřich). Rozhodčí: Háša – Hájek, Harvalík.

Stašským se vydařil závěr sezony, kdy si připsali na konto tři výhry a nakonec mohou slavit velice úspěšný soutěžní ročník. Béčko Junioru se zvedlo až po přestávce, ale v přesilovce dokázalo stav jen korigovat.


Načítám tabulku ...