Malše Roudné - Tatran Prachatice 8:0 (5:0)

Branky: Kadlec 4, Vlk 2, Míka, Šrámek.

Sestava Tatranu: Osvald - Jar. Rauscher, Luňáček, Miesbauer, Řezník - Jakub Rauscher, Hrbek, Kováč, Toušek - Srch - Horák. Střídali Balica, Gramblička, Bajčík, Kasík.

V hodně kombinované sestavě schytal Tatran pořádný výprask. Ale raději v přípraě, než pak v mistrovských zápasech.

"Rovnocenným soupeřem jsme byli domácím maximálně pětadvacet minut. Góly jsme pak dostávali po našich ztrátách. Roudné má skvělý přechod dopředu po získání míče. Z toho jsme dostali tři či čtyři góly a pak již odešla i naše herní morálka v bránění a sypalo se to tam," komentoval vysokou porážku asistent trenéra Tatranu Josef Hopfinger a dodal: "Roudné hraje opravdu výborný fotbal a byli bychom schopni mu konkurovat pouze v případě, kdybychom měli zcela optimální sestavu."

Prachatičtí však budou mít se sestavou ještě nějaký čas problémy. Někteří hráči jsou na marodce, někteří se připojí k týmu až týden před startem sezony. "Byli jsme opět v hodně kombinované sestavě. Kromě zraněných tu byly pracovní povinnosti a dokonce někteří kluci, kteří byli na hřišti, prošli střevní virozou. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, zkrátka domácí byli lepší a výsledek tomu odpovídá. Je to takový zdvižený prst, že musíme pořádně makat, že nám nedá nikdo nic zadarmo. Možná jsme takovou sprchu potřebovali. Pro nás je špatně, že se v optimální sestavě sejdeme až na generálku ve Lhenicích," doplnil Josef Hopfinger.

Další přípravné utkání sehrají prachatičtí fotbalisté v sobotu v Protivíně. Výkop je v 10.30 hodin.