A co možná těší ještě víc, svěřenci trenéra Davida Horejše nejen bodují, navíc ale diváky baví i fotbalem, který rozhodně nenudí. Bylo tomu tak i proti Prostějovu, který přijel na jih Čech s vizitkou nebojácného a dosud neporaženého nováčka. „My věděli, že přijíždí úplně jiný Prostějov než z doby, když hrál druhou ligu před dvěma roky. Dnešní Prostějov je zkušenější, vyzrálejší a dobře organizovaný. S tím jsme ale počítali,“ zdůraznil David Horejš po zápase.

Dynamo začalo aktivně a hosty zatlačilo. Velkou šanci připravil Mršić už po pár úvodních vteřinách pro Davida Ledeckého, ten však hlavou zblízka poslal balon nad bránu. Naštěstí krátce nato se mu reparát už povedl. „Dávat góly mám v popisu práce a jsem rád, že svůj první gól za Dynamo jsem dal už ve svém druhém zápase,“ radoval se nový hrot Dynama.

„Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit, což se nám povedlo,“ ocenil trenér Horejš. „Bohužel jsme soupeře nechali brzy nato vyrovnat, byť po krásné individuální akci,“ zmínil drzé sólo Davida Píchala, jenž si třikrát zasekl míč ve vápně a ranou k tyči vyrovnal. „Párkrát už se mi podobný kousek povedl a těší mě, že mi to vyšlo i tady,“ culil se prostějovský mladík, hrající s Gretzkého číslem 99 na dresu.

„Brzké srovnání nás trošku rozhodilo a zmrazilo, také nervozita zřejmě sehrála svou roli,“ připustil trenér Horejš, dle něhož k uklidnění nepřispěl ani závěr první půle a Kladrubským neproměněná penalta. „Byla to škoda, gól do šatny vždy má velkou důležitost,“ litoval kouč Dynama. „V kabině jsme si ale řekli, že se hlavně musíme zklidnit a hrát dál svoji hru. Jsem rád, že se tím kluci řídili. Samozřejmě, soupeř dobře bránil, my se tam ale trpělivou kombinací přece jen dokázali dostávat.“

Zatímco v prvním dějství Prostějov hrozil z brejků, po půli se jeho hráči víc zatáhli do obranných bloků, začali i polehávat a natahovat čas. Možná na to i doplatili, neboť tlak Dynama v závěru gradoval. „Ve finální fázi tomu pomohli střídající hráči, ti naši hru ještě více rozhýbali. Hlavně Roman Wermke. A právě jak on, tak i Táborský vstřelili na konci dva góly a díky tomu jsme vyhráli. Dle mého soudu však naprosto oprávněně, protože zejména ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Prostějov tady ale odehrál dobré utkání a jsme rádi, že jsme jeho odpor zlomili a získali další tři body,“ vyzdvihl David Horejš a přidal i vysvětlení, proč jako první přišel do hry Wermke. „Ivo Táborský oba předchozí domácí zápasy po svém příchodu rozhodl, na tréninku ale i Wermkič vypadal velice dobře. A nezklamal, bylo ho plné hřiště, gól na 2:1 dal sám a třetí připravil. Mám však radost, že taková konkurence v týmu teď je.“

Hosté z Prostějova i na Střeleckém ostrově dlouho drželi naději na další bodový zisk, nakonec ale tlaku soupeře neodolali. „Věděli jsme, že jedeme na hřiště jednoho z favoritů soutěže a musím uznat, že Budějovice svou kvalitu i potvrdily,“ uvedl hostující kouč Oldřich Machala, pochválil ale i své mužstvo: „Řekl bych, že se nám povedlo Budějovice potrápit a položil nás až gól na 2:1, kdy jsme měli balon v držení my, ale zcela nepochopitelně jsme ho odevzdali soupeři,“ vrtěl hlavou prostějovský trenér, jenž kromě čerstvé posily Jana Poláka neměl k dispozici ani zkušeného Karla Kroupu. „Ten dokáže vpředu udržet spoustu balonů. To nám tady chybělo,“ dodal Machala.

Fotbalisty Dynama v dalším kole čeká už v pátek večer televizní šlágr v Brně proti exligové Zbrojovce (od 18.30 vysílá ČT Sport).