S cílem usilovat o postup šli mladíci Dynama i do nové sezony, kdy do funkce nového hlavního trenéra usedl Jindřich Tichai, jenž naposledy působil v Benátkách nad Jizerou. Ten v rozhovoru pro Deník jižní Čechy před startem divize potvrdil, že rezervní tým prvoligového Dynama by měl usilovat o postup do ČFL. „Mladí fotbalisté potřebují mezikrok do dospělého fotbalu udělat přes zápasy v divizi, či ještě lépe ve třetí lize,“ řekl a připomněl, že na jaře béčko Dynama skončilo v nedohraném ročníku divize druhé.

Po dvou kolech béčko Dynama je v tabulce bez ztráty bodu druhé a navíc po výhrách 2:0 v Klatovech i doma s Chebem jako jediné mužstvo z A-skupiny divize nedostalo ani gól.

Velkou zásluhu na tom má devatenáctiletý Daniel Kerl, třetí z gólmanské dynastie Kerla staršího a nejstaršího. „Chytal výborně,“ řekl na jeho adresu trenér Tichai po výhře v Klatovech. A doma proti Chebu nejmladší z Kerlů zazářil hlavně v závěru první půlhodiny, kdy za stavu 1:0 skvěle vychytal Kombercův sólový nájezd a krátce nato Matoušek zvýšil na 2:0.

Trenér Jindřich Tichai už po vítězství v Klatovech své hráče chválil: „Základem našeho úspěchu bylo že hráči perfektně plnili pokyny, které měli. Byli jsme trpěliví a dokázali proměnit dvě ze svých šancí,“ netajil se svou spokojeností.

V Klatovech přitom rezerva Dynama neměla k dispozici nikoho z pendlů a bez nich tým dokázal vyhrát také ve druhém utkání s Chebem, kdy svým výkonem hráči potěšili na Složišti témeř dvě stovky diváků. „Byl to těžký zápas a my těžili z toho, že jsme byli rychlostně lepší,“ uvedl pro klubový web trenér Jindřich Tichai, jedním dechem ale zdůraznil, že těžší utkání na jeho tým určitě teprve čekají.

Ve 3. kole hraje béčko Dynama v neděli v Mýtě (17).