Ti se v úvodním kole doma na stadionu u Vajgaru v sobotu střetnou s Tatranem Sedlčany (10:30 hodin), který v loňském ročníku divize A obsadil šesté místo. S nadcházejícím protivníkem mají Jihočeši čerstvou zkušenost, když jej před týdnem v předkole MOL Cupu zdolali 4:2.

„Je to samozřejmě určitá zajímavost a pro nás nová zkušenost, že dvakrát po sobě hrajeme proti stejnému týmu. Může to být výhoda, ale i nevýhoda. Záleží, jak si to hráči přeberou v hlavách,“ soudí trenér FK Jindřichův Hradec 1910 Marek Černoch.

Jeho mužstvo by na povedené vystoupení rádo navázalo, ale kouč ví, že to nebude jednoduché.

„Proti Sedlčanům jsme v poháru odehráli dobré utkání. Hosté byli sice o něco fotbalovější, ale my zase do hry vložili více srdce a měli jsme také víc šancí. Každopádně se pokusíme na tento zápas navázat a znovu uspět, ale bude to těžké,“ podotkl.

Jindřichohradecký celek má za sebou kvalitní přípravu, během níž odehrál i čtyři utkání. Divizní Havlíčkův Brod porazil 2:1, posílený Rudolfov 7:3, Želči podlehl 0:2 a s rakouským Gmündem remizoval 3:3.

„Zápas s Želčí byl nejméně vydařený. Soupeř hrál jako divizní týmy, měl dvě šance a obě proměnil. Ostatní střetnutí nám vyšla,“ zmínil Marek Černoch.

Hráčský kádr doznal během léta několika změn. Hradečtí fotbalisté přišli o dvě velké opory, stopera Tomáše Beránka a středopolaře Radima Koutného, které odešly do Rakouska, a aktivní kariéry zanechal krajní obránce Tomáš Šenkýř.

„Bylo to nečekané a museli jsme na to reagovat, takže jsme získali dva hráče do defenzivy a dva do zálohy,“ potvrdil.

Na mysli měl mladé zadáky Mikuláše Jášu s Petrem Řehořem z budějovického Dynama a záložníky Tadeáše Jindru a Martina Janáka, kteří přestoupili z Dačic.

„Oba obránci ještě potřebují získávat zkušenosti s dospělým fotbalem, ale kvalitu mají a věřím, že to potvrdí i na hřišti. O Jindru, který by měl být špílmachrem, usilovalo hned několik klubů a jsem rád, že si nakonec vybral ten náš. Janáka jsme měli v hledáčku delší dobu. Je to hráč, který nám přesně zapadá do koncepce, tedy rychlostní typ a šikovný na balonu. Počítáme s ním na kraj zálohy,“ hodnotí kouč nové tváře. „Samozřejmě bude ještě chvíli trvat, než si to na hřišti sedne, ale věřím, že to brzy vyladíme,“ dodává.

Hradečtí mají v dvacetičlenném kádru volné ještě jedno místo, které by rádi co nejdříve zaplnili. „Máme rozjednaných několik fotbalistů, uvidíme, jak se to vyvine,“ poznamenal.

Ambice divizního nováčka jsou jasné. „Zůstáváme nohama pevně na zemi. Naší snahou je, aby účinkování v divizi nemělo jepičí život. Chceme se zachránit. Hodně sázíme na domácí zápasy, tam především bude třeba bodovat,“ tvrdí trenér.

Přestože nemá detailní přehled o soupeřích, domnívá se, že prim budou hrát oba pražské týmy.

„Aritma i Admira mají jiné možnosti ohledně kvality fotbalistů, ambiciózní by mohl být třeba Tachov. A moc bych to přál i Soběslavi, která má kvalitní kádr,“ uzavírá jindřichohradecký kormidelník Marek Černoch.

Kádr FK Jindřichův Hradec 1910
Brankáři: Jakub Hulík, Lukáš Hejníček.
Obránci: Michal Völfel, Jiří Chalupský, Ondřej Blažek, Mikuláš Jáša, Petr Řehoř, Ondřej Nováček.
Záložníci: Ondřej Černoch, Tadeáš Jindra, Martin Janák, Filip Votava, Luboš Králíček, Martin Mareš, Daniel Cettl, Jiří Tajml.
Útočníci: Vít Kučera, Martin Toman, Vojtěch Princ.
Trenér: Marek Černoch. Asistent: Václav Císař. Manažer a vedoucí mužstva: Tomáš Cypra. Kustod: Jan Aldorf.