V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” představíme lídra kandidátky SPD Petra Macha. Vysokoškolský pedagog se dost vymyká představě politika extrémně pravicové strany. Je schopný dobře argumentovat, uvědomuje si evropský rámec, v kterém se Česko nachází a u složitých problémů se snaží nacházet reálná řešení, nikoli pouze říkat lákavé slogany. O to je dialog s ním zajímavější.

Poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová
Europoslankyně Michaela Šojdrová: Prosadili jsme potravinovou bezpečnost

Poslechněte si, zda by má podle Macha Česko vystoupit z Evropské unie. Jak zrušit Green deal, když už byl jednou přijat a Evropský parlament na to nemá pravomoci? Co s migrační dohodou, která vstoupila v platnost? Jak by se dalo dosáhnout míru a ukončení války na Ukrajině jinak než kapitulací Kyjeva? Mají se Ukrajina a Srbsko stát členy Evropské unie? Dostáváme z Evropské unie víc, než kolik do ní díváme? Je SPD protievropská, nebo jen euroskeptická strana?

Zdroj: Deník/Luboš Palata

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostechEvropa v souvislostechZdroj: se svolením EU

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.