V rámci celorepublikové kampaně Víkend otevřených zahrad se uplynulou sobotu otevřela také Mezigenerační zahrada společnosti KreBul na Zlaté stezce v Prachaticích. Lidé mohli zahradu navštívit, pobýt, podívat se a nabrat síly. Po celou dobu hrála živá muzika a zpívalo se.
Mezigenerační setkání se organizátorům vydařilo. Dali příležitost fotografům na vozíčku, nevidomým zpěvačkám, seniorům muzikantům, ale i rodinám s dětmi, které si v zahradě s dostupnými prvky (houpačka, síť …) užily. Na své si přišli i zahrádkáři, kteří si vyměňovali své zkušenosti – jak na slimáky, mšice, jaké jsou nejlepší trvalky a podobně.
Po celou dobu otevření zahrady byla přístupná výstava uvnitř společnost KreBul. Výzdobu z lučních květin připravila skvělá paní Voráčková z firmy Zahradnictví Krásenka, vyrobila také kytice pro přednášející, příchozí z největší dálky, pro originální dárce. Příště můžete Mezigenerační zahradu v Prachaticích navštívit i vy.

Hana Rabenhauptová, Prachatice

V Prachaticích už se lidé těší z nových akcí a setkání. A co se děje ve vašem okolí? Pošlete nám fotky na e-mail servis.jih@denik.cz. Rádi je zveřejníme v rubrice čtenář reportér. Děkujeme!