Prachatická buchta je dlouholetý projekt, na kterém se volí nejlepší pečená laskomina. Soutěžící přinesou své napečené cukroví, dorty, rolády, zákusky, perníčky, nebo i slaného pečivo a čekají na vyhodnocení. V letošním roce se sešlo přes dvacet vzorků nejen od místních seniorů.

Ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích se  sešli senioři i porota, aby vybrali společně jen Prachatickou buchtu. Tentokrát porota neochutnávala, pouze si vyslechla příběhy, recepty a hodnotila i vizuální podobu. V porotě byli ti, kteří milují sladké. Starosta Martin Malý, předsedkyně místní organizace seniorů Zdena Hrůzová a Hanka RH+ Rabenhauptová.

Marie Hodinová -  cukrářka, pekařka a kuchařka, která roky vařila v mateřské škole, zvítězila se svými řezy společně se Zdeňkem Hanzalem - senior, který se soutěže zúčastňuje každoročně, vyhrál se svojí vánočkou, jež vážila 2,5 kilogramu. Jako poděkování za celoroční práci dostala vánočku právě Zdeňka Hrůzová. Ostatní sladkosti byly rozděleny a zabaleny všem přítomným.

Šerpu Prachatická buchta a dárečky pak získali všichni, kteří se do soutěže zapojili.

Mohu osobně prozradit, že v soutěži byly samé skvělé sladké i slané výrobky. Do soutěže se můžete zapojit zase příští rok.

Akce se koná za podpory města Prachatice a organizací Senioři ČR, MO Prachatice pod taktovkou Zdeny Hrůzové, která je předsedkyně místní organizace. Poděkování patří všem, kteří se snažili dodržovat bezpečnostní covidová opatření.

Za článek a fotky děkujeme Hance RH+ Rabenhauptové