Zůstávejte co nejvíce doma, kdo nemusí, ať bez vážného důvodu nevychází, vyzývají představitelé státu veřejnost. Naopak řada povolání má v těchto dnech mnohem více práce. Lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, vedení samospráv, pracovníci sociálních ale také prodavači, řidiči prostředků veřejné dopravy a mnozí další. Ti všichni pracují s nasazením, často s únavou a vypětím, aby se současnou situaci podařilo zvládnout co nejlépe.

PŘIPOJTE SE I VY!

Chcete poděkovat někomu, kdo vám v současné situaci pomohl? Nebo podpořit lidi v konkrétních povoláních, kteří v těchto dnech pracují pod velkým fyzickým i psychickým vypětím? Či jen vzkázat ostatním lidem, že situaci jako společnost zvládneme a překonáme? Vzkazy i fotografie nám můžete posílat na e-mail leona.frohlichova@denik.cz, nebo prostřednictvím zpráv naší facebookové stránky a my je postupně zveřejníme na této stránce. Vybrané příspěvky budou rovněž uveřejněny v tištěné verzi Deníku.

VAŠE VZKAZY A PODĚKOVÁNÍ

Hlášení ze Starých Prachatic, že i tady máme šikovné a ochotné lidičky. Doba je zlá, řekl si výbor Staroprachatského a Ostrovského spolku a začal jednat. Zorganizoval šikovné lidičky ze vsi, kteří šili jak o závod a podařilo se do každé domácnosti ve StarZdroj: Foto: Bohumil TomsBohumil Toms, Staré Prachatice
Hlášení ze Starých Prachatic, že i tady máme šikovné a ochotné lidičky. Doba je zlá, řekl si výbor Staroprachatského a Ostrovského spolku a začal jednat. Zorganizoval šikovné lidičky ze vsi, kteří šili jak o závod a podařilo se do každé domácnosti ve Starých Prachaticích, Ostrově a Městské Lhotce dodat roušky. Myslím že je třeba poděkovat, že takovýto spolek na vsi máme, kterému není lhostejné zdraví osadníků. Přebytek roušek cca 100 ks bude zdarma k mání v pondělí v prodejně Klas naproti Prioru. Když tak si i něco dobrého kupte ke kávě na doma.

Margareta Hubáčková, Chlumany
Jsem již důchodce a plně v současné době respektuji nařízení k pohybu a pobytu venku a na veřejných prostranstvích.  27.3. jsem  se  v dopoledních hodinách rozhodla dojet si v rychlosti nakoupit potřebné potraviny. Zaparkovala jsem před Kauflandem, v duchu si proběhla nepsaný seznam nutného nákupu, nasadila si roušku, popadla tašku, pracně vystoupila z auta, zamkla ho a vydala se na nákup. Proběhla jsem obchodem, zaplatila a rychle se vydala k autu. Jaké bylo mé zděšení, když jsem zjistila, že jsem si  uvnitř na sedačce nechala a uzamkla klíče od auta a že lomcování  klikou a spílání sama sobě mi dveře  neotevřou. A ani řidiči okolních aut mi pomoc neposkytli. Buď nevěděli  jak nebo neměli čas a nebo  nechtěli  překročit  počet dvou osob k rokování. Po chvíli jako zázrakem se na parkovišti objevilo vozidlo Městské policie.  V tom okamžiku jsem se probrala z počátečního prožitého šoku a požádala policisty o pomoc.  Jejich klid, návrhy na řešení a snaha auto otevřít mě připadaly jako pomoc strážných andělů. Dojeli do nedalekého autoservisu, přivezli zkušeného opraváře a auto bylo opět přístupné.
Chtěla bych poděkovat strážníkům Městské policie, jejichž hodnosti neznám, ale poznala jsem jejich vstřícný přístup  a velkou snahu mě pomoct.
Chtěla bych poděkovat i zástupci autoservisu, který ochotně přijel,  aby pomohl sedmdesátileté důchodkyni napravit to, co se jí snad už nikdy nestane. Děkuji Vám.

František Hálek, Chroboly
Rád bych poděkoval starostovi CHrobol Oldřichu Valouchovi a všem zaměstnancům obecního úřadu za to jak pomáhají občanům a hlavně důchodcům v této těžké době. 

Vacovský tým.Zdroj: Foto: Monika Pacáková
Monika Pacáková, Žár
Chtěla bych poděkovat našemu výbornému týmu z vacovské Jednoty.Vacovský tým. 

•Šijeme roušky zní z pracoviště DDM ve Volarech.Zdroj: Foto: Ladislav BeranLadislav Beran, Volary

Poděkování patří všem co se pustili do šití roušek, dobrovolníkům, kteří rozváží materiál a pomáhají seniorům.
Díky policistům, vojákům, lékařům, zachranářům, hasičům, celníkům i Horské službě a všem z volarské radnice.
Dámy a pánové vám všem díky za viditelnou i neviditelnou práci.
Díky seriozním médiím za info o stavu v zemi, pomalu každou minutu.
Jste super.

Růženka Štemberková, Prachatice
Chtěla bych poděkovat všem svadlenkám nikde nejmenovaným. Ráda bych vyzvdvihla Milušku Schwingerovou, která zásobuje celý Městský úřad Prachatice a šije i pro seniory roušky, které distrubuuje Městský úřad. Spí 4 hodiny a jede…hluboce se skláním před Vámi všemi. Velké poděkování patří Petře Popové za řízení krizového štábu města Prachatice a její velké nasazení v uplynulých dnech i v dnech příchozích. Za zprovoznění městského rozhlasu a vše, co dělá.

Starosta Kvildy Václav Vostradovský.Zdroj: Foto poskytl: Václav Vostradovský
Václav Vostradovský, Kvilda

Opět velké poděkování! Ženy z Kvildy šijí roušky pro obyvatele obce. Pokud ještě nemáte a jste místní (turisté sedí určitě doma), tak stačí zajít do místních potravin.

Lenka Toningerová.Zdroj: Lenka Toningerová
Lenka Toningerová, Prachatice

Paní Anno Červená, jste úplně úžasná. Moc moc děkuji za roušky pro mně a mojí kolegyni. Máte zlaté srdce.

V šicí dílnu se proměnily prostory KreBul v Prachaticích.Zdroj: Andrea Tajanovská
Zdeněk Krejsa, KreBul Prachatice

Děkujeme všem skvělým lidem za materiál a podporu, bez toho by šití nešlo. Díky také všem, kdo nám pomáhají vyrábět tkalouny - Andrea Tajanovská a Jana Jana Vandlíčková a tím nám usnadňují práci.

Jaroslava Bieberle, Prachatice
Moc děkuji Jozefíně Růžickové za látku a Miroslavu Bartošovi za tkaničky, ze kterých šiji roušky pro ostatní.

Marcela Květoňová, Nemocnice Prachatice
Moc děkujeme paní Květoňové a panu Zemanovi za roušky, které jsme rozdali nejen mezi naše pracovníky na dispečinku. Chtěli bychom poděkovat panu Richardu Štenglovi a Janu Veselému ze Lhenic, kteří přivezli ve středu 100 ks jednorázových roušek pro zaměstnance prachatické nemocnice.
Paní Petra Labancová dnes předala 15 ks ušitých roušek pro pracovníky nemocniční kuchyně. Moc děkujeme!

Jozefína Růžičková, Prachatice
Děkuji Nikole Hartlové za inspiraci. Už i můj jedenáctiletý manuálně zručný syn chce šít roušky.

Vimperská radnice sehnala dobrovolníky, a ti nabírají pečivo zákazníkům v supermarketech.Zdroj: Zdeněk Kuncl
Jaroslava Martanová, Zdeněk Kuncl, Město Vimperk

Moc děkujeme všem, kteří nejen ve Vimperku pomáhají tam, kde je potřeba. Ať už se jedná o pracovníky v sociálních službách, dobrovolníky, kteří balí zákazníkům nebalené pečivo a kontrolují ochranné pomůcky u ostatních zákazníků při nabírání pečiva, těm, kteří založili na Facebooku stránku Vimperáci si pomáhají, lékařům, lékárníkům, všem pracovníkům ve složkách IZS, strážníkům městské policie, zaměstnancům městského úřadu, řidiči našeho Taxíku Maxíku, ale hlavně našim občanům. Nelze vyjmenovat všechny, protože bychom na někoho zapomněli. Vážíme si každého, kdo se rozhodl pomoci ostatním a děkujeme.

Petra Popová, tajemnice krizového štábu Prachatice
jménem celého Krizového štábu děkujeme všem dobrovolníkům, kteří šijí roušky pro seniory i pro nás všechny. Spolupracujícím organizacím, institucím a jednotlivcům.
Nejde pouze o šití roušek, ale i o zajištění základních životních potřeb, distribuci a sdílení informací.Krizový štáb ORP Prachatice zasedá ve složení stálé pracovní skupiny každý den a připravuje pro vás aktuální informace, spolupracujeme s obcemi v celém ORP. Pokud vám můžeme pomoci s něčím, co vás trápí, neváhejte se na nás obrátit, my vás v tom nenecháme a pomoc vám najdeme. Na telefonním čísle 388 607 607 jsme nonstop.
"Společně to dáme".

Iveta Grillingerová, Prachatice
Děkuji moc za půjčení stroje Ivě Dobiášové, za rychlý pohotový přístup, i když se vůbec neznáme. Díky vám mám pro zaměstnance ušité roušky a pokud seženu látku, pojedu dál.

Maruška Holcová, Vimperk
Byla jsem dnes ve švadlence a byla jsem svědkem něčeho,co mě opravdu potešilo a vehnalo slzy do očí.
Čekaly jsme s dcerou venku a za námi stála také paní s dcerou v kočárku. Samozřejmě nevysvětlíte cca rok a půl starému dítěti, že musí mít roušku. 
Okolo šla další paní a měla na puse pouze šátek. A paní, co stála za námi, vytáhla z tašky pytlík a dala jí roušku. Zdarma, jenom tak. Strašně krásné gesto. Pani je určitě na mateřské, šla si koupit také tkalouny či potřeby pro šití roušek a i tak, že v obchodě za to musí platit, nic za tu rousku nechtěla.
Tímto bych chtěla mamince poděkovat a říct jí, že je úžasný člověk a beru si z ní příklad a hned co mi ten můj špunt usne, pouštím se do síti a budu ji následovat!
Lidi, jste opravdu skvělý, že se v této nelehké situaci umíte takhle krásně podpořit a i když moje roušky určitě nebudou dokonalé, tak se k vám strašne ráda připojím!

Holky z Jednoty Lhenice
Děkujeme Richardovi, Monice Pintrové, Marcelce Muškové a Marušce Bendové. Moc si jejich práce vážíme. Jsou skvělí. Zaslouží si velký obdiv.

Marie Jarošová, Lhenice
Posílám poděkování děvčatům z radnice, které už druhým dnem rozvážejí roušky do domovů, zejména seniorům. Zároveň moc děkuji všem šičkám, bez kterých by nebylo co rozdávat a kteří i sami rozdávají. Je jich velké množství. A v neposlední řadě všem dobrovolníkům, kteří ukazují, jaká je stále mezi lidmi soudržnost.

Marcela Květoňová, Nemocnice Prachatice
Děkujeme pracovnicím MěÚ Prachatice, které právě dovezly 50 ks textilních roušek pro potřeby NPT. Moc děkujeme!

Marcela Květoňová, Nemocnice Prachatice
Poděkovat je slušnost a v této době je to to nejmenší, co můžeme udělat pro ty, kteří nám ochotně pomáhají. DĚKUJEME! Děkujeme všem, jejichž jména se ke mně ani nedostala, neboť předávají nezištně, někdy i anonymně přímo zdravotníkům na určitá oddělení. Renatě Spurné a Lence Pijáčkové  za dodávku 41 ks krásných roušek. 
Panu řediteli DDM Bc. Jiřímu Machartovi a jeho kolegyním z DDM Prachatice za ušití 100 ks roušek
Vychovatelkám DM VoŠ a SPgŠ za ušití 72 ks roušek
Uskupení „PŠÍK“ (ženy z Volar a Prachatic) za ušití roušek
Josefíně Růžičkové a firmě Nano Space za poskytnutí látek a ušití roušek
MUDr. Martinu Gálovi za darování dezinfekce a rukavic
Evě Brojírové a Míše Karvánkové z Chrobol za předání obrovského daru od fitness HOLEK A KLUKŮ V AKCI, dobrovolnic z Chrobol a přilehlých obcí a děvčat ze Ktiše
Markétě Kubové z Bavorovských Hor, manželům Denise a Martinovi Kubů a všem švadlenkách jejich firmy TEXSR za ušití 150 ks roušek pro interní oddělení
Lucii Müllerové, Jiřímu Brázdovi, Janě Valentové s kolektivem chirurgie, Jitce Chvostové, Monice Harvalíkové, Růženě Mílové, paní Šnajdrové a p. Šímové za dodání látek a šicích potřeb pro švadlenky
Hančí Sidorové z Lenory za ušití a poslání roušek do nemocnice
Petře Labancové za další várku ušitých roušek
Zdeňce Šmajclové a Haně Soukupové z Vitějovic za dodávku roušek na chirurgii
Miluši Urmannové Krumpové za ušití roušek na oddělení ARO, jednotku intenzivní a resuscitační péče, oddělení následné péče (LDN) a dle potřeb na další oddělení
Iloně Volrábové z Netolic za ušití roušek, která je pečlivě rozdělila pro ženy, muže a děti, ženě, která je sama nemocná a přesto ještě pomáhá druhým!
Lucii Štětinové, která takto pomáhá druhým a též ušila pro nemocnici roušky
Věře Šubové za balík ušitých roušek
Pavle Tomanové za balíček ušitých roušek
paní Peřinkové a ženám z obce Bušanovice za ušité roušky dodané Robertem Zemanem
Štěpánce Žižkové z Prachatic za dodané roušky
Klárce Kněžkové Klára Kněžková za zprostředkování a „spojku“ ve vyzvedávání od dobrovolnic v COOPu Prachatice
V neposlední řadě děkujeme i obchodu COOP Prachatice za možnost úložného a vyzvedávacího místa pro dobrovolnice a šičky z Prachatic a okolí…
… a samozřejmě všem dalším, jejichž jména se ke mně ani nedostala a věnovali své výrobky rovnou na určitá oddělení, všem PATŘÍ VELKÝ DÍK! 
Díky "svozové dobrovolnici a aktivistce v akci "ROUŠKA" Klárce Kněžkové, se ke mně na ředitelství nemocnice právě dostalo cca 340 ks roušek pro potřeby nemocnice, které dárci zanechali v Coopu PT. JSTE SKVĚLÍ, DĚKUJEME!
Dárci: Ilona Volrábová, Věra Šubová, Lucie Štětinová, Michaela Pauchová s Radkou Sýkorovou, Miluše Urmannová, Iva Ondrišová, Iva Zíková, Iva Šobrová, Barbora Koritenská, Angelika Jančárová, Edita Hrbková, paní Kanalošová a ještě jedna anonymní dárkyně.