Zástupci Prachatic předali vimperským příklad dobré praxe, tedy založení, fungování, výstupy studentské rady města. close Na pracovním jednání, ohledně studentské rady města, se sešli na prachatické radnici zástupci samospráv a úřadů z Vimperka a Prachatic. info Zdroj: Hanka Rabenhauptová zoom_in Na pracovním jednání, ohledně studentské rady města, se sešli na prachatické radnici zástupci samospráv a úřadů z Vimperka a Prachatic. V Prachaticích působí studentská rada města více jak dvě desítky let. Jsou v ní zástupci všech škol na území města a každoročně se doplňuje o nové členy. Studentská rada se pak pravidelně setkává s vedením města. Studenti mají aktuální informace od vedení a ptát se mohou na cokoli, mohou přinášet podněty, návrhy řešení.

Místostarosta města Prachatic Jan Kotrba zdůraznil, že považuje studentskou radu za poradní orgán vedení města. "Jde o nástroj informování v oblasti dětí a mládeže," řekl. Oceňuje také fakt, že se studenti schází ve volném čase a zajímají se o věci veřejné, ptají se, připomínkují a navrhují řešení. I on sám prošel studentskou radou města Prachatice.

close Na pracovním jednání, ohledně studentské rady města, se sešli na prachatické radnici zástupci samospráv a úřadů z Vimperka a Prachatic. info Zdroj: Hanka Rabenhauptová zoom_in Na pracovním jednání, ohledně studentské rady města, se sešli na prachatické radnici zástupci samospráv a úřadů z Vimperka a Prachatic. Šimon Blaschko, zastupitel města Vimperk se zajímá o problematiku mladých lidí ve Vimperku, chce nabídnout další rozměr, třeba založením studentské rady města, a tak s kolegyní z úřadu přijeli na pozvání do Prachatic. Sám má zkušenosti např. s pořádáním studentských majálesů, ale podělil se i o příklady dalších aktivit ve městě. Obě vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu jak v Prachaticích Martina Klinecká, tak ve Vimperku Martina Křížová se potkaly poprvé a hned si padly do noty. Probraly se nejen věci kolem školství a studentské rady, ale také organizací, kulturních akcí, grantů, kabelové televize nebo Radničního listu.

Hanka Rabenhauptová, garant SR